הופעה חיה בבוסטון, בוסטון ארנה 10 באפריל 1970.

הדלתות, The Doors

Rhino התו השמיני קופסה, דיסק משולש
3/5

הקלטה חיה מההופעה של הדלתות בבוסטון ארנה ב-10 באפריל. מי שיקשיב היטב, אולי יזהה מוריסון לא הכי מאוזן בלשון המעטה. האיש נשמע הולל ושתוי, וזה הולך ונהיה גרוע ככל שההופעה מתקדמת יש טוענים שבשנה הזו, האיש כבר לא מה שהיה מבחינת  העניין שלו במוסיקת רוק. הטענה כי מוריסון המופרע לעיתים מעורר יותר עניין מאשר מוריסון המאוזן – לחלוטין אינה משוללת יסוד, וזוהי כנראה הסיבה להוצאה של אלבום ליייב כזה.

 

לכאורה מהאלבומים החלשים של הדורז. שומעים הופעה, שבאנגלית יש ל ביטוי  rough performance ועדיין זה תיעוד ששום שוחר דורז לא יכול לפסוח עליו דווקא משום שהסט הזה של 3 שעות מוסיקה נותן את הדלתות כפי שהם הוקלטו אז בחי כולל המחוות של ג'ים מוריסון כלפי הקהל, ההשתטויות, הצרחות. Five To One  הוא אחת הדוגמאות להצגה הזו, המאולתרת, המאוד התיאטרלית (קטע של 9 דקות) ובכלל, כל דבר שיוצא מג'ים מוריסון והדלתות בגרסאות חדפעמיות ייחשב תמיד "נדיר", תמיד שונה במשהו מגרסאות קודמות. "כאשר המוסיקה תיגמר, תכבה את האורות" נשמע סעור רגשות, כנ"ל גרסאות נדירות של "המרגל", You Make Me Real, "ספינת השוטים" וקאברים ל"רכבת המסתורין", Fever, Crossroads, Summertime.  Road House Blues

 

מה שבטוח שהשלוש שעות דורז האלה עדיפות על רוב תקליטי הבוטלגס. ובמילים פשוטות: תלוי מי אתם. אם את מעדיפים גרסאות מלוכלכות יותר מאשר הקלטה איכותית, אולי תעדיפו להישאר עם אלבום הבוטלג מאותה הופעה. מה שבטוח  – לדורז יש אלבומי לייב טובים יותר מזה, ועדיין זה הדורז, ובמיוחד הנגנים שלחלוטין אינם נשמעים שיכורים.

 

וידאו – "כשהמוסיקה תיגמר" 

Live in Boston: Boston Arena 10 Apr 1970

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. ג'ים מוריסון הלך לעולמו כשנה וחצי אחרי ההופעה הזו. התלבטתי רבות אם לרכוש את הדיסק המשולש הזה או לא, אבל הבוקר רכשתי לכבוד החג את קופסאת "כל תקליטי האולפן של 'הדלתות'" (קופסא לא יקרה בהתחשב למה שאפשר למצוא בה והיא הפכה לדיי נדירה) ושוכנעתי סופית.

    המוכר אמר לי דיי בצדק שחבל לי כמי שאוהב את הלהקה (אבל אני מודה שעד היום לא יצא לי לשמוע את יצירותיהן השלמות אלא אך ורק את השירים המוכרים שלהם מתוך כל מיני אוספים) חבל שהחמיץ תיעוד מיוחד שכזה.

    ההתלבטות שלי היתה בעיקר בכך שאני אוהב את "אבסולוט לייב" (הכפול) ולא מצאתי צורך בעוד תיעוד שלהם בהופעה, למרות שכמי שאוהב את להקת "גרייטפול דד" אני יודע שאותו שיר יכול להישמע בכל הופעה אחרת. לגבי אלו שנמצאים באותה דילמה, אני יכול לומר שבעוד ש"אבסולוט לייב" מביא סקירה של כמה משיריהם מסיבוב הופעות 69-70 שהוא ככל הנראה היה האחרון של הלהקה הדיסק המשולש שמומלץ !! הוא תיעוד של מופע שלם. מעביר את האנרגיה של הלהקה בשלמותה. תענוג רצוף !!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות