ארוחת בוקר בחשמלית הבוקר

סטייסי קנט

Blue Note
5/5

סטייסי קנט היא זמרת ג'אז שגורמת לך לשקוע בכורסה, למזוג משהו.  לעמעם אורות, להתענג על קוקטייל ג'אז-בוסה-סמבה-שנסון. אין לה בעיה לעבור מספר השירים האמריקני, לצרפתית, למשהו מקורי שכתבו לה Jim Tomlinson  (בעלה) ו – Kazuo Ishiguro   ואחר-כך לעשות רפיט בשלט.

אין לי מילה אחרת מאשר אלבום מענג. סטייסי, מרגישים, נהנית לשיר. לספר לנו בסווינג מלא ערגה רומנטית על "סו מני סטארס",  ועל כמה שלעולם אינך יודע במה לבחור ולאן ללכת. פסנתר מלודי מאלתר לה את הדרך בין הכוכבים. אני בטוח שסטייסי שמעה בילי הולידיי, גם אלה פיצג'ראלד. היא ז מ ר ת ג'אז. תקשיבו איך היא שרה  Samba Saravah בצרפתית. מעניקה לשיר רעננות, חיים חדשים. סמבה דה לה שנסון. שרה בטבעיות, בלי יומרות, משדרת בדיוק את עצמה. זה ג'אז אישי, וכל שיר זה סיפור אחר מבחינת הטונים והצבע הקולי.

תגיעו לבלדה Never Let Me Go. ככה שרים ג'אז רומנטי. מספרים-מעבירים  בצניעות מאופקת שכזו את התחושה. לצידה גיטריסט נפלא ג'ון פאריצ'לי  והסקסופון הרך של ג'ים טומלינסון.  וכמעט באותו מוד – So Romantic. הסיום – "ווט א וונדרפול וורלד", "איזה עולם נפלא", וגם זה וונדרפול במגע של קנט. (דגימת סאונד למטה)

כמה מילים על הנגנים שאיתה: שנלך על עוד סופרלטיב? זוהי קבוצת הנגנים הכי אידיאלית בשבילה. הטון, והמינונים, והאלתור והצבעים. למי יש שאלות? 


על ההופעה של סטייסי קנט בזאפה ת"א

 

 

Stacey Kent – Breakfast on the Morning Tram

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות