אחרי שאהב

ריטה

מילים: יהונתן גפן. לחן: רמי קליינשטיין הפקה מוסיקלית: עברי לידר
4/5

 גפן כתב לה מילים דרמטיות: "אחרי שאהב/ שיכורה בלי לשתות/רציתי רק עוד". סינגל ראשון מאלבום חדש. התשנה ריטה את עורה? מי רוצה שריטה תשנה את עורה? גם יהונתן גפן לא הפך פתאום "משורר אלטרנטיבי", גם רמי קליינשטיין עדיין כאן, וקליינשטיין תופר לה שמלות חגיגיות, נורא מלודיות, טיפה מלנכולי, ואם קצת לתקן את הגזרה, מגיע עברי לידר ועושה מזה בלדה אקוסטית בהירת סאונד מחניף.

 וריטה, צריך להודות, מאפקת מלודרמה, שרה את זה ברגש רב, אהבה שהיא אולי הזיה, נגיעה רכה, זמן שנעצר, ואחרי שאהב – לא איכפת לה למות. נו, בטח שזה מתאים לה. בטח שזו ריטה. למה שנרצה אותה אחרת. שתישאר ככה, כי כולם אוהבים אותה ככה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. יוסי, אני לא רוצה להתנצח איתך, חס ושלום. אבל מההיבט המיקצועי-עובדתי גרידה, מדובר בהעתק ( מיקצועי, אמנם ) של מספר אדיר של שירים אחרים. אני חוזר וטוען מה שטענתי כלפי נינט בזמנו- למי שיש לו כל האופציות לעשות משהו רציני ( כמו ריטה או נינט ) לא אעשה הנחות. מהצוות ריטה-רמי-לידר-הד ארצי והיחצנות הכבידה הרגילה יצא מוצר חיוור ביותר. 4 כוכבים מגיע לזה? מאקעס מגיע.
    אגב-אני לא אלרגי לריטה. אני פשוט לא מעריך את מה שעשתה בשנים האחרונות.

  2. מי שאלרגי לריטה יתן לזה 1. השיפוט שלי הפעם מהפן המקצועי. במסגרת הקונטקסט של ריטה, לחן ועיבוד והפקה. לגבי האיפוק – הכל יחסי, אבל בשמיעה חוזרת – נוטה להסכים איתך.

  3. ראשית, לא כולם אוהבים אותה ככה. שנית-ריטה לא ממש מאופקת כאן. כל הרגש הכאילו-מתפרץ עם הנשימות הכבדות, הכל כאן. מאופקת? תקשיב ל"ימי התום" -זה איפוק. וכל זה למה? כי השיר ההוא מצויין. והשיר הזה?
    בוא נאמר, שאם הייתה שרה את זה איזה סימה כהן, לא היה עובר את הפלייליסט של תחנה פירטית. 4 כוכבים על שיר תפל, צפוי ומשעמם כזה? לא כל כך הבנתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות