שיטה, סיסטם

סיל

וורנר/אלקטרה/אטלנטיק התו השמיני
4/5

הדאנסיות היפה של סיל.. שכבות של צליל אלקטרוני על צלילים אקוסטיים על ביטים אלקטרוניים על מלודיות קליטות מבליחות. סיל עשה אלבום מדונסס לא סתמי. לא לשכוח הוא מגיע משדה הדאנס עם להיטים קטלניים כ – "קילר" ו"קרייזי", אבל בשביל להתחדש ולהתרענן  צריכים מדופלמי הפקות, וסיל פנה לסטיוארט פרייס, מי שהפיק למדונה את "וידויים על רצפת הריקודים", ומה שיצא זה דיסק דאנס סולידי ומסוגנן החל מהשיר הראשון המאוד יפה מלודית – "אם זה במחשבתי – זה נראה גם על פני".

מישהו כתב על זה "לתעש את האווירה". מצד שני, יש בצליל הזה משהו סהרורי-חלומי חמים למדי. דאנספלור מיוסיק מאוד מלטף ומחניף.

לא הכל דאנס: Rolling  הוא שיר רגש אקספרסיווי שקט, בלדה מעובדת לגיטרה אקוסטית ולכלי מיתר – מהשירים היפים ביותר ששמעתי מסיל. ועוד בלדה – "יום חתונה" בדואט מעט מוזר עם בת זוגתו, דוגמנית העל   Heidi Klum.  וגם Loaded, שבו מצליח סיל לייצר אוירה יפה (דוגמית סאונד למטה)

יש לו קול מיוחד, גרגירי כזה, מלח וסוכר, יש טוענים – סקסי, ובאלבום הזה הוא אף השתדרג. בקטע הדאנס The Right Life, המפיק פרייס עושה שימוש בקול הזה בטכניקות של תהודה המצטרפות לקונספט הדאנס המדליק. לעומת זאת, העיבוד ב-Dumb עושה שימוש יפה בגיטרה אקוסטית וקצב סטקאטו – כדי להבליט את הקול והמילים. בסך הכל, מוסיקה קלילה, עשויה נהדר. דיסק שלא רק מרקיד, אלא "עושה אווירה".

 

 

 

 

 

Seal – System

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות