בבית היין, יפו העתיקה

ריטה – בגובה הלב והעיניים

0/5

ישבנו איתה בבית היין ביפו  העתיקה.  חבורה של עיתונאים שמקשיבים למה שיש לה להגיד. הייתה פתוחה ונדיבה ומתעניינת חבל"ז. אבל גם מתח והתרגשות. באה להסביר. גם להשמיע את השירים החדשים מהאלבום "רמזים". חצי שעה ישבנו עם הטקסטים ביד, כמו תלמידים קשובים.

 בוב מארלי אמר שבעולם שבו הרשע עובד שעות נוספות, החייל של הטוב לא יכול להרשות לעצמו לנוס. וזה אחרי כל הרע שנשפך עליה לאחרונה.

 ובאמת מה רוצים ממנה? כן זמרת לאומית, לא זמרת לאומית, כן ממלאת את הציפיות, מוכרת/ לא מוכרת.

 זה היה מפגש מתוכנן היטב. ללא צילומים. וכל משפט נשקל. אפילו הביקורת שהיא עצמה מתחה על "חמצן". ("עיבודים מבולבלים") וריטה, היתה לי תחושה, ניסתה גם להשיב למלעיזים בדרכה. והיא, אני מפרגן לה, לא חייבת דין וחשבון לכל כותב בעת שמסכם לה את הקריירה ושולח אותה לגמלאות.

 ועכשיו: עכשיו היא בעיקר רוצה "לסקרן את עצמי", "דברים שלא הרשיתי לעצמי", ו"אני חוזרת להיות ילדה", "לא רוצה למצוא חן בבת אחת בעיני כולם", "רוצה לנסות לא להיות באודישנים כל הזמן". וגם בקורת על עצמה: "תמיד חשתי שהורסטיליות בעוכרי, ועכשיו אחרי One, אני רוצה להתמקד בצבע מסוים"

 וזה לא היה לה קל, כי אחרי One  הגרנדיוזי, היא התרגלה לגדול מן החיים, לויברציות בקול, דרמטי וחזק, ופתאום דיסק עם שירים שמכנסים אותה בתוך עצמה. "זה כמו לתת לי לשיר אריה לקשור לי את הידיים והראש"

 ועברי לידר היה איתה בסיפור הזה של ההתכנסות פנימה. ואנחנו ישבנו שם ולגמנו יין איכותי והקשבנו לריטה הרבה יותר בתוך-עצמה-היא גרה. שניים שלושה שירים מופלאים. אחד שהיא שרה בסיום בליווי גיטרה, אינטימית. מתרגשת עד דמעות. אפשר לקבל את ריטה ככה בהופעה הקרובה שלה? אז זהו שלא – וגם היא מודעת שדיסק זה דיסק ובמופע, ישתלבו כמה חדשים, אבל אתם יודעים איך הקהל רוצה לקבל אותה, ממש לא כמו ששמענו ריטה בבית היין ביפו, בסטייל הופעה על הספה בגובה הלב והעיניים. אבל ככה היינו רוצים אותה, לפחות פעם אחת. לא גדולה-מן-החיים. 

 

 

 

 

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. ריטה..זה האלבום הכי אינטימי הכי יפה והכי מרגש ששמעתי שלך..לא הבנתי את כל מבקרי המוזיקה האלה שאמרו שהאלבום הזה לא פרופרוציונאלי למעשה מהאלבוים שעברו בצורה שלילית כמובן..הם לא מעניים כרגע..מה שחשוב לי לומר..שנהנתי מאוד..ובאמת לפעמים הצלחה פנימית..וקטנה..יכולה לגבור על הצלחה מסחררת ועצומה..וזה מה שיש לך פה..הצלחה מיוחדת..אלבום יפה.ובפעם הבאה תשתדלי לא לרחם על עצמך..את שווה המון..גם אם זה לא נראה לעפמים לעין שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות