ישראלית

אילנית

מילים: דודו ברק. לחן: תומר הדדי הפקה מוסיקלית ועיבודים: תומר הדדי
3/5

איך הגלגל מסתובב אחורה. אני ישראלית בלב, בחלום בריקוד, באמא אדמה, שרה אילנית.  אני תמה: מה פשר הלוקאל פטריוטיות הזו שקפצה עליה, יש משהו חדש שלא ידענו עליו,מה הפסדנו בדרך? האמת היא שהקאמבאק הזה של זמרי העבר מנסה לרכוב על טרנד געגועים. לא על חידוש והמצאה.  "הכל עובר חביבי" שיחקו אותה. צביקה פיק נהנה מכוכב נולד. עוזי פוקס נהנה מהשיתוף עם שרי וגבי שושן, ואפילו קיבלתי לפני כמה ימים דיסק של של דודו זכאי.

אז קודם כל בואו נרגע: אין חדש תחת שמי האילנית. זה שיר צפוי עם כל התום והפאתוס והתרפקות על תפוזים ישראלים ונופי גליל ושירי תש"ח, ואם יש מי שמתרגשים משירי שבעים מיושנים כאלה – אנוכי לא ביניהם. נכון שהלחן נעים והעיבוד מעניק את האווריריות והניקיון, אבל בתוצאה הסופית זה נוטה יותר לקיטש הזוי. קאמבאק אינו אומר השתעבדות לרוח ישנה דווקא.

"ישראלית" – האלבום השלם

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

6 תגובות

 1. יישר כח לשיר. ישר כח לכותבים
  ובמיוחד לאילנית ששרה.
  טוב לשמוע את קולה מחדש.
  טוב לחזור לשפה הטובה והברורה.
  טוב לחזור למלל הנכון, די לעילגות.

  .

 2. הלוואי והיו הרבה שירים כאלו והרבה זמרות ברמה כזו
  גבוהה כמו אילנית.זו לא בושה -להפך זו גאוה גדולה
  לשיר ולהגיד "אני ישראלית" . לאילנית מה שנשאר לי
  להגיד-תמשיכי לשיר מכל הלב,אנחנו אוהבים אותך

 3. וואלה, איזה קטעים עם כולכם. אחד לא יודע איפה הוא נמצא והאהבל השני יורד עליו. לעניין, אחלה שיר, אחלה מילים, אחלה זמרת, והנה גם אני נגררתי לתגובה מיותרת על אנשים מיותרים באתר מיותר..
  לקודמי, לא הבנתי את עניין הבוטנים. בדיחה מורכבת מדי.. או לא מצחיקה. יותר טוב תיקח את מתי כספי ואת השיר הקורע של אהוד מנור ובואו לעשות אצלי ספונג'ה בבית.

 4. גם לי לא ברור למה אתה מגיב באתר כזה חסר חשיבות. הא לך בוטנים וצא ללקט. מפאת גילך הצעיר אתה גם לא יודע מי כתב את הביקורת..זה בסדר.
  חוץ מזה:" ישראלית בלב ובנשמה. בשפת אימי. וגם בשמי. בחלומי ובדמי. ריקוד וזמר עממי. באמא אדמה. בפי תפילת שלום, כחולה כמו טלית. אני ישראלית" נשמע לי הכי חפיף ומוזמן מראש. למרות שאני מאד מעריך את דודו ברק, ועם אילנית רציתי להתחתן כמו כל ילדי ישראל אי שם בשנות השבעים. גם אהוד מנור כתב את שיר הספונג'ה אבל לפחות מתי כספי שר את זה בהומור…

 5. לא ברור לי למה אני מגיב באתר כזה חסר חשיבות וכניסות. גם אם ארצה לחזור לכאן אחר כך סביר להניח שלא אזכור איך התגלגלתי לכאן. אבל בכל זאת לא יכולתי להתעלם מהקשקוש ש"מבקר המוסיקה" שכותב כאן (באמת שאין לי מושג מי כותב..) כתב בכלל ועל השיר הספציפי הזה בפרט. שיר מדהים, מרגש, שמזכיר את כל מה שחסר במדינה הזאת בשני העשורים האחרונים.לא רק לחן מרגש אלא מילים!! מילים!! לא כותבים ככה כבר. בעידן שאף אחד לא יודע לבטא את עצמו והשפה הופכת דלה כמו החיים שלנו צריך לנשק כותבים כמו השניים שחיברו את השיר. את אילנית כבר מזמן נישקנו. כן ירבו שירים כאלה וכן יפחתו מבקרים כמוך שמנסים ללכת על איזה קו ציני וחסר אופי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות