להופעות בישראל

ג'יימס קוטון

0/5

ענק הבלוז ג'יימס קוטון, מאבות הבלוז והרוקנ'רול יגיע לישראל עם ההרכב שלו  Super Harp,  הופעות בשני המועדונים של "זאפה" ברמת החייל ת"א ובהרצליה בין ב-4.9 ועד ה-6.9.

בלוז בדרך כלל מתקשר עם קשישים מן העבר, שהזמן הפך אותם "אגדות". את השיא שלו עבר ג'יימס קוטון, מפוחיסט וזמר בשנות השבעים, כששימש מנהיג להקות. אז קיבלנו בלוזמן במלוא קולו המתגלגל, בעוצמות נשיפותיו בהרמוניקה. פרפורמר מצוין. מלהיב. עכשיו הוא מגיע לזאפה בספטמבר.מה נשאר מהאיש? רק אגדה? ממה שאני קורא על ג'יימס קוטון, הוא עדיין נגן מפוחית בלוז יחיד במינו, סגנון, מיומנות, שפיתח מאז שהוא למד לנגן מפוחית בהשפעת סוני בוי ויליאמסון. חוץ מזה עם אגדות לא מתווכחים. לוקחים את זה כהזדמנות נדירה אחרונה לראות ולשמוע את הדבר האמיתי.
כבר בגיל 15 הקליט 4 שירים תחת הלייבל האגדי Sun Records (הלייבל של אלביס פרסלי, ג'וני קאש, ג'רי לי לואיס ועוד רבים), ב-1952 תחנת רדיו בממפיס נתנה לקוטון בן ה-17 תוכנית רדיו בת 15 דק', הישג אדיר לנגן בלוז צעיר.
1967 הייתה שנה עמוסה עבור קוטון שהפך להיות מוביל להקה והקליט שני אלבומים בהופעה חיות במועדון New Penelope במונטריאול. עד סוף שנות ה-60 הספיק קוטון להקליט עוד 4 אלבומים.
1967 הייתה שנה עמוסה עבור קוטון שהפך להיות מוביל להקה והקליט שני אלבומים בהופעה חיות במועדון New Penelope במונטריאול. עד סוף שנות ה-60 הספיק קוטון להקליט עוד 4 אלבומים.
מי שלא הבין מאיפה הכל התחיל, ובעיקר הרוקנ'רול, קיבל תשובה בהקלטה נדירה באמתצע השבעים: אגדות כמאדי ווטרס ובראוני מקגי התאחדו לכתוב את השיר "The Blues Had A Baby and They Called IT Rock and Roll". השיר היה חלק מהאלבום "Hard Again" Muddy שר וניגן גיטרה, Johnny Winters – גם הוא גיטרה, וג''ימס קוטון על המפוחית. האלבום זכה בגראמי ב-1977.
קוטון ניגן והקליט עם: ג'ניס ג'ופלין, הגרייטפול דד, לד זפלין, סנטנה, סטיב מילר, פרדי קינג. בי.בי קינג ואלו רק חלק קטן מהשמות. לקוטון היו שתי מועמדויות לגראמע במשבצת הבלוז על Live from Chicago: Mr. Superharp Himself, ועל Living the Blues שיצא ב-1994
The 35th Anniversary Jam of The James Cotton Blues Band שיצא במאי 2001 הוא אלבום הצדעה, בו משתתפים רבים מחבריו של קוטון לכבוד ל-35 השנים שעברו מאז שעזב של להקתו של מאדי ווטרס ויצא לדרך עצמאית. באלבומו האחרון עד כה Baby Don't You Tear My Clothes שיצא במאי 2004 מנגן קוטון לא רק בלוז אלא גם מוסיקת קאנטרי ובלוגראס.

 

על ההופעה של ג'יימס קוטון בישראל

James Cotton

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות