פסטיבל הג'אז הבינלאומי

תזמורת האיחוד של ברקלי/רימון והזמר דניס מונטגומרי

אילת 2008
4/5

דניס מונטגומרי – שירה ופסנתר, ג'ו מלהולם – פסנתר, מארק ואייט – גיטרה, וינסטון מק'קו – בס, סקוט דה אוגבורן – חצוצרה, רוני הולן –תופים, גורי אגמון – סקסופון, יובל כהן – סקסופון, ורד דקל – שירה, איריס פורטוגלי – שירה.

המסורת כבר מנצחת. ברקלי, מוסד מוסיקה אמריקאי עתיר מוניטין, מאחד כוחות עם "רימון". נציגות של תלמידים ומורים מגיעה מבוסטון להתארח לסדנאות וקונצרט מורים, מוסיקאים, זמרים ובתוכם זמר ששמעתי גם בשנה שעברה – דניס מונטגומרי (Dennis Montgomery) פסנתרן, זמר נשמה וגוספל, שילוב סוחף בין סטיווי וונדר לג'יימס בראון. קול חזק וגמיש, פרייזינג מהוקצע, נוכחות בימתית. למד כמעט כל דבר ממסורת השירה השחורה.בברקלי דניס ממונה על מקהלת הגוספל ועל אנסמבלים בסגנון הזה. הוא ניגן בנערותו אורגן בכנסיות בפטיסטיות בעיר הולדתו Shreveport לואיזיאנה. את הנגינה למד תחילה מהתבוננות באביו שניגן אורגן המונד B3 בכנסיה המקומית בסטונוול.
הוא הגיע לברקלי ב-1983 והצטרף למקהלת הגוספל של בית הספר. להפתעתו ולשמחתו – מוסיקת הגוספל נכנסה ממש אז לתוכנית הלימודים של הקולג'. במשך השנים הפכה המקהלה "מוסד" מוכר ומוביל בתוך הקולג' כשהיא קולטת תלמידים מכל העולם – יפן, יוון, ישראל, לבנון, טיוואן, אוסטרליה ועוד. הגוספל פורח בזכות מונטגומרי בברקלי, אבל באילת, מול קהל שבא לנפוש בארבעים וכמה מעלות בצל, הוא מחבר גוספל עם סול וזה מהוקצע, קצבי עם הרבה סול. חבל שהשעה שהוקצתה למורים לא מאפשרת למונטגומרי הופעה ממצה יותר, אולי לתפעל את הקהל ולהפוך אותו למקהלת הגוספל של פסטיבל הג'אז הבינלאומי באילת. אגב, במסגרת השעה הזו הופיעו שתי זמרות, ורד דקל המצוינת ואיריס פורטוגלי ששרה לראשונה הכי זמרת ג'אז ששמעתי אותה. שתיהן שדרגו את רמת המפגש בין המורים, שלא היה מה שהוא ללא הנוכחות הממגנטת של דניס מונטגומרי.

 

 וידאו – דניס מונטגומרי

וידאו – ההופעה של איריס פורטוגלי

The Berklee/Rimon Unity Orchestra Featuring Dennis Montgomery

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות