מוסיקה טובה מסרטים טובים

At The Cinema

הליקון
5/5

המבחן של מוסיקה מסרטים הוא בקיום הכפול שלה גם כחלק בלתי נפרד מסיפור הסרט, גם בעצמאותה מחוץ לסרט ואחרי רדתו מהאקרנים.האוסף הזה עומד כמעט בצורה מושלמת במבחן הזה, בתערובת של מוסיקה לטינית מחניפה וגם יצירה מקורית שנוגעת בקלאסי.  
הכי מצמרר ברשימת ה-19  הוא (עדיין) הקטע מתוך  "חייה הכפולים של וורוניק" שהלחין זביגנייב פריזנר לסרטו של קישלובסקי. במבחן הזמן, זה נשמע כיצירה בת אלמוות. לחצתי פעם שנייה ושלישית בשלט. איזו מוסיקה!  
יש כאן קטעים רבים נוספים מרגשים שעומדים בפני עצמם: "ילדות ובגרות" של אניו מוריקונה מתוך "סינמה פרדיסו".
אם לעבור לאתני,   Tajaboneמתוך "הכל אודות אמא" של אלמדובר בביצוע הזמר הסנגאלי איסמעיל לו שמלווה עצמו במפוחית פה בלוזית כמו בדושיח הוא אחד הקטעים היותר מיוחדים באוסף.
בכלל, סרטי אלמדובר סיפקו השראה ליצירת מוסיקה משובחת: הדיסק נפתח בביצוע אמוציונאלי של הזמרת הספרדיה לוז קסאל לסלואו המחץ "שנה אחת של אהבה" מתוך "עקבים גבוהים" (1991) היא תחזור בשיר נוסף מהסרט "חושבת עליך" הדרמטי שכתב אגוסטין לארה המקסיקני. עוד מסרטי אלמדובר – קייטנו ולזוו המשורר-מלחין ברזילאי ב"קוקוריקוקו פלומה" מתוך "דבר אליה".
עוד יפים: "קיץ 78’" של יאן טירסן מתוך "להתראות לנין" בתזמור חורפי-מינורי לפסנתר, הוא מהסוג שמכניס למוד, שמחלחל עמוק, שמחזיר לסיפור של הסרט.
וזה כול הסיפור: מתרגשים מחדש מהמוסיקה, ומקבלים חשק לקחת אותם בדי.וו.די

At The Cinema

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות