ההופעה

בבל ג'ילברטו

זאפה הרצליה
3.5/5

שירים: Aganju, All in One, Bim Bom, Cancao De Amor, Sun is Shining, Secret, Sem Contencao, Samba Da Benaco, So Nice, The Real Thing, Chica Boom, Bring Back the Love.

 

מה קרה לבבל ג'ילברטו?  הזמרת בת ה-43 עלתה וירדה, ירדה ועלתה במהלך הערב כאילו מישהו או משהו ממתינים לה מאחורי הקלעים. השאירה לא פעם את הלהקה שלה לנגן. האם זוהי אותה בבל שאני אוהב לשמוע בדיסקים. על פער כזה קשה לעבור לסדר היום.
שאלו אותי מביני דבר בסוף הערב: ככה היא תמיד? עלו השערות כאילו הייתה על משהו. אחרים אמרו: זוהי בבל, ככה היא כל ערב. זו ההופעה שלה. אל תצפה ליותר. מה לעשות: יש לי התכונה המעצבנת הזו שאני מצפה ליותר. מציב רף גבוה. ולבבל הצבתי.

פרח אדום בשערה. היפראקטיבית. רוק בוסה. ברזיל פאנקי. פורטוגזית ואנגלית. כתבתי לא מזמן על החדש שלה – All in one. הברזילאית שנולדה בניו-יורק ומקליטה באולפנה הביתי מוסיקה ששורשיה ברזיל, אבל מתובלת ברוק ופאנקי. בבל היא ה"נובה" של הבוסה נובה. בבל מנסה לפרוץ פה ושם את גבולות המוסיקה הברזילאית בדרכה שלה.

בזאפה הרצליה ניסתה הבת של המלך ג'ואאו ג'ילברטו לעורר את הקהל ולרוב נכשלה. הכל היה  רגוע, אבל אז היא משכה את חוט המקרופון אל הקהל למחרוזת סמבה, ומשהו התעורר. אם להתקדם לשורה התחתונה –  זה לא זה.  אפילו לא הצליחה להעניק כמה דקות מרגשות של פופ-בוסה, המוסיקה שעשתה אותה לאחת מזמרות הבוסה המבוקשות והבולטות בשוק המערבי וגם הלהקה המהוקצעת שלצידה לא ממש הצליחה לשפר את מצבה.  
גם רשימת השירים הייתה ראויה לעיבוי וגיוון. אם ציפינו לחגיגה – קיבלנו רק את שוליה, ומעניין לדעת אם המצב השתפר בערב השני שלה כאן.

 

בבל גילברטו קטעים מהמופע

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. במילה אחת: אכזבה.
    אין הצדקה למחיר המופקע (250 שח) – לא מבחינת הזאפה, שמאלץ את הקהל להגיע יותר משעה לפני המופע ולעמוד בשני תורים נפרדים כדי לתפוס מקום סביר; ולא מבחינת הזמרת, שנתנה הופעה קצרה ו"ממוצעת" ולא מעבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות