קונצרט מחווה לענק הג'אז ארט בלייקי

כולם למען אחד

0/5

הרכב הכוכבים האמריקאי "One For All" מגיע לישראל להופעה במחווה למתופף האגדי ארט בלייקי ו"שליחי הג'אז" במסגרת "בצעדי ענק" סדרת הג'אז במשכן (ו', 19.3)
"כולם למען אחד" (אחד הקטעים המפורסמים מהרפרטואר של בלייקי) מגיעים לשחזר את השישייה הקלאסית מהשישים בראשותו של המתופף האגדי ארט בלייקי Art Blakey's Jazz Messengers. למעשה – סופרגרופ של נגני ג'אז בכירים, שהתקבצה לראשונה ב-1997 להופעה באחד המועדונים הקטנים בוילאג' בניו-יורק.
הזרעים הראשונים של הקבוצה נזרעו כבר ב-1988, כאשר החצוצרן ג'ים רוטונדי (Jim Rotondi) הסקסופוניסט אריק אלכסנדר (Eric Alexander), המתופף ג'ו פארנסוורת' (Joe Farnsworth) הצטרפו לטרומבוניסט לשעבר של הג'אז מסנג'רס סטיב דיוויס (Steve Davis)  לסאשן.
רק כעבור 8 שנים נולד ההרכב לאחר שהפסנתרן דיוויד הזלטיין (David Hazeltine) והבסיסט פיטר וושינגטון הקימו את One for All באופן רשמי. אלבומה הראשון של החבורה Too Soon to Tell יצא ב-1997. האלבום Wide Horizons שיצא ב-2003  נחשב לאלבום שהבליט יותר את יכולותיה.
הרכב  שמנגן  ג'אז מסורתי (straight-ahead) ובי בופ מציג בקדמת הבמה שלושה נשפנים וירטואוזים בדומה להרכב הקלאסי של בלייקי: נגן החצוצרה ג'ים רוטונדי, סקסופוניסט הטנור אריק אלכסנדר, ונגן הטרומבון סטיב דייויס שכאמור ניגן ב"שליחי הג'אז" של בלייקי בשנים האחרונות לפעילותו המוזיקלית. את ההרכב משלימה יחידת קצב מצוינת הכוללת את הפסנתרן הוותיק דיוויד הזלטיין, הבסיסט ג'ון וובר והמתופף ג'ו פארנסוורת'. ההרכב יבצע קטעים מהקלאסיקה של בלייקי ו"שליחי הג'אז", כולל גרסאות לקטעים הנודעים "Blues March", "Moanin" ו-"No Problem"

נגני "One For All" הם ג'ים רוטונדי – חצוצרה, אריק אלכסנדר – סקסופון טנור, סטיב דיוויס – טרומבון, דיוויד הזלטיין – פסנתר, ג'ון וובר – קונטרה בס, ג'ו פארסווארת' – תופים


כולם למען אחד הקונצרט – ביקורת

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות