אני מדברת מפני שאני יכולה I Speak Because I Can

לורה מארלינג Laura Marling

הליקון
5/5

My husband left me last night
Left me a poor and lonely wife
I cooked the meals and he got the life
And now I'm just out for the rest of my time
for me
for he
for my.

"בעלי עזב אותי אתמול בלילה/ השאיר אותי  אשה ענייה בודדה/ בישלתי ארוחה, הוא קיבל חיים/ ועכשיו אני מוכנה לשאר חיי/ לעצמי/ בשבילו/ בשבילי//

לורה מרלינג הייתה בת 16 לבד כשהפציעה בסצנת האינדי הבריטית, בת 18 כשאלבום הבכורה I Cannot Swim שלה יצא ב-2008. הסגנון שנקרא פעם פולק מוגדר כיום לעיתים קרובות כ"אינדי" או כ"אלטרנטיב". זה עלול להטעות במיוחד כשמדברים במארלינג, הנשמעת כנציגה הכי אותנטית של מה שנקרא nu-folk, הפולק החדש, לצד אמנים כ – Devendra Banhart, James Yorkston.
זמרת משוררת מהמפשיר בריטניה שזה לה אלבומה השני. לפי הטון של קולה והשירים היא חשה כבר בגיל הזה בכל כובד משקל הנשיות. קודרת ומתוחכמת. רמת כתיבתה, גם קולה גם הם יטעו כשמדובר בגילה – עשרים בלבד. חמושה באקוסטית, היא פותחת בשיר מריר על אהבה Devil's Spoke

I might be apart of this
ripple on water from a lonesome drip
A fallen tree that witness me
I'm alone,
Him and me.

And then life it's self can not aspire
to have someone be so admired
I threw creation to my king
have the silence broken by a whispered wind
.

יכולתי להיות חלק מזה/ גל בודד על מים/ עץ נופל שראה אותי/ אני בודדת/ הוא ואני// ואז החיים אינם יכולים לגרום/ שיהיה מישהו כה מוערץ/ אני זורקת יצירה למלכי/ והשקט מופר ע"י רוח לוחשת"

על אנגליה היא שרה: I’ll never love England more than when covered in snow. – "לעולם לא אוהב את אנגליה יותר מאשר כאשר היא מכוסה בשלג"
רבים מהשירים ממוקדים בקונפליקט שלה בין מונוגמיות (נישואין לבן זוג אחד) מול חופש אישי. I tried to be a girl who likes to be used היא שרה ב – "להתראות אנגליה"
החומרים בהחלט "מסתירים" את גילה – הם בוגרים, בשלים מאוד. שירים פשוטים כביכול, בקריאה ושמיעה שנייה שלישית – מורכבים. השירה שלה מאוד מעודנת-בוגרת-אינטרוספקטיבית, כמו מאחוריה שנים של ניסיון. האלבום (בהפקת Ethan Johns המוכר מעבודתו עם קינגס אופ ליאון) משאיר אותה בקווי מתאר מאוד אותנטיים. הליווי פונקציונאלי, לא כלי אחד מיותר. צליל הכינור היפה ב – Blackberry stone, שמעניק תחושה של שיר אירי מסורתי, מכוון להבליט את יכולותיה כזמרת מספרת סיפור. נגינתה המצוינת באקוסטית היא מרכיב משמעותי.
What He Wrote עפ"י מכתב אהבה שקראה בעיתון, על אהבה אסורה – ליווי מינימליסטי. קול וגיטרה.
זה אלבום קודר, הרבה יותר אפלולי מהראשון שלה, מתבסס מאוד על פולק מסורתי, "דילני" במובנים מסוימים, נגיעות ניל יאנג, ניק דרייק, ג'וני מיטשל, אבל נשמע לחלוטין מרלינג, ובעיקר מציג איכויות טקסט גבוהות מאוד בהגשה אותנטית שמשדרת את פגיעותה.

1 Devil’s Spoke
2 Made By Maid
3 Rambling Man
4 Blackberry Stone
5 Alpha Shallows
6 Goodbye England
7 Hope In The Air
8 What He Wrote
9 Darkness Descends
10 I Speak Because I Can

Goodbye England

Laura Marling I Speak Because I Can I

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות