ההופעה

דודו אהרון

היכל נוקיה ת"א
3.5/5

ראיתי את אייל גולן ומשה פרץ בשורה הראשונה. שארים גבה? הם באו ליהנות או ללמוד? אייל גולן ומשה פרץ שורה ראשונה אצל דודו אהרון?! ואללה.
בטוח שהם הפנו לא אחת הראש לאחור ולצדדים: היכל נוקיה מפוצץ-רועש-רוגש. ללמוד? בלי קשר לאם אתה אוהב את המוסיקה של דודו אהרון, האיש בהחלט ראוי לאיזה תחקיר. דודו אהרון לפי נוקיה נכון לדצמבר 2010 הוא מלך ישראל. לא יעזור בית דין. דודו מלך ישראל.

אהרון אגב, מאמין שבית דין של מעלה הוא שאפשר לו את הכס. את התודות הוא מחלק עוד לפני השיר הראשון – "קודם לאלוהים ואחר-כך אתם", הוא אומר לקהל.

מעניין לדעת איפה נכנס כאן אלוהים, כי אם זה אכן כוח עליון – מה אנחנו שננתח את התופעה שנקראת דודו אהרון, זמר שגורם לארבע נשים חמודות מירושלים (ששוחחתי איתן) לרכוש כרטיסים לא זולים, לעזוב בעלים וילדים,  ולרדת ליד אליהו בחיל וברעדה.   

מה באמת גורם? אהרון נראה לי בחור פשוט מבית פשוט, לא כריזמטי כמו גולן, לא שרמנטי כמו משה פרץ, השכן שממול, חיוך נעים, נעים זמירות, קול – חבל"ז, לא שותה, לא מעשן, משפחתי. עממי, נזהר מאש מפוליטיקה, לא מושיע, אבל יורד לעם, מצווה פה מצווה שם. אגב, אם גולן בא ללמוד – אז בבקשה. גובה העיניים. שחק אותה לא מורם, אלא השכן שממול. גם שלמה ארצי הבין את זה.

אהרון, אגב, מנצל את כל התכונות האלה במודע לטובתו. כל המבקרים החכמים יכולים להמשיך לשפוך טונות של מילים על כמה המוסיקה שלו היא קונפקציה להמונים, אבל אהרון חכם יותר. הוא יעלה את אבא ואמא לבמה לחגוג להם יום נישואין.  ככה צריכים לעבוד זמרים בישראל 2010 כדי להצליח. שהמבקרים יקפצו. הם מעניינים את קצה הציפורן בבוהן השמאלית שלו. אחד שמביא עשרת אלפים לנוקיה ומשמח ככה את העם. נו, באמת – על מה להתווכח. ואם להתווכח – בטח לא עם אנשי משרד "הדרן".

לא אתווכח עם המוסיקה של אהרון. מודה ומתוודה אנוכי: מקומי לא על הפלנטה הזו. כמו שכבר כתבתי על ההופעה שלו בהיכל התרבות: עזבו ביקורת. הרי אם אלך על ביקורת, אמחזר, ויש המון מה למחזר. כי הכול כאן ממוחזר, המוסיקה, המילים, העיבודים, הקיטש של הרקדנים. אפילו הדי ג''י שהתייצב במרכז הבמה ותיקלט באמצע ההופע כשרקדניות מפזזות לצידו.
 זו אינה מוסיקה מזרחית. זה אשכרה בידור. פופ ים תיכוני שעובד חזק. מי שלא היה בנוקיה בערב של דודו אהרון, לא היה בשמחה ישראלית. הדמעות והשמח. אני באמת לא מצליח להבחין בין אהבה א' לאהבה ב' וככה עד אהבה ש' ו-ת'. מזרחי, פופ, לטיני, דאנס. אבל לפי הקהל, רוב השירים טילים אחד אחד. תן להם צליל ראשון, והמיקרופון שייך להם. יעופו. 
ה ק ה ל. הקהל הפן המרכזי ביותר  לתחקיר איך הפך דוד אהרון מלך ישראל – וכאן אני חולק עליו (על דודו) – זה קודם הקהל שלך ואחר כך אלוהים – ללא הקהל הוא לא היית מסמן ווי על נוקיה. מה שאומר העם אינו דורש יותר. העם דורש את זה, והרי בתוך עמך אתה חי
. אבל את זה כבר הבנת לפני.

דודו אהרון בהיכל נוקיה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות