Safe & Sound

Maya Isacowitz מאיה איזקוביץ

היי פידליטי
5/5

כמו שמאיה איזקוביץ שרה Is It Alright – היא אינה זמרת ישראלית. בכלל לא חייבים להגיד "ישראלית" רק כדי לטפוח על השכם הישראלית תאוות הגאווה, כאילו יש לה יד ורגל בכישרונות שיוצאים מכן.
הטונים העמוקים שלה מעבר לפונקציה של שפה. השימוש בגבוהים ב – Roses הוא של זמרת פולק רוק מליגה גבוהה. נכון שהכל כאן מזכיר זמרות גדולות ששמענו בעבר, ועדיין זו היא ולא אף אחת אחרת. השירים: מערובלת תחושות שנובעות מחולשות, תסכולי יחסים בינה ובינו, בינה לבין עצמה. כאבים שבנפש. שאלות שמנקרות.
When I'm struggle so bad/I'm lost in my head…When I'm fighting myself/I hope you can reach my love
"כשאני נאבקת כל כך קשה / נאבדת בתוך ראשי … כאשר אני נלחמת בעצמי / אני מקווה שאתה יכול להגיע לאהבתי" (השיר Roses)
גם בהמשך – קווי המתאר של שירתה, העיבודים של יוגב סמינה מסייעים בידה לגעת אמת פנימית של מי שנאבקת בעצמה, בפחדיה, לילות ללא רגיעה, חיה כמו בתוך חלום ומנסה לחפש הבנה אצל העזר שכנגד. ב – On My Way מוסיפה מיה קולות נשיים שמעניקים הרמוניה יפה. ב – Sweet Delusion היא עוטפת את האשליה המתוקה באווירה חלומית, בצלילי גיטרה חשמלית מחלחלים.
הגוונים משתנים מפולק לפולק רוק (Long Gone) אבל בגדול – איזקוביץ מצליחה לשמור על קוהרנטיות לאורך הדיסק בתכנים, בהבעה, באווירה, בטונים. לעיתים מנמיכה לאלט שהוא יותר מריר ממתוק כמו ב:
All these pieces that are long gone/Leaving memories that are so strong
"כל הקטעים האלה כבר מזמן אינם / נשארו זיכרונות כה חזקים" כאן, בקצב מידטמפו, היא נשמעת חזקה יותר משירים אחרים.
Free Yourself – מפוחית מובילה אותה לבלוז, בקשה פתיחת צוהר ליום חדש. Free yourself let your troubles unwind. כאן איזקוביץ יותר עוצמתית בהבעה, קול שמשדר תחושה אותנטית.
In your eyes – באינטימיות כואבת, היא מביעה כאבה לנוכח מה שהיא רואה בעיניו. הקול משדר דקויות של הבעה. שעושה שימוש מדוייק בטונים.
Crash – בלדת פופ רוק תחושתית מושרת בדרמטיות כובשת: "הרגש גואה/ אבל ידיי קשורות/ כבולה להחלטתך/ אם אניס הכל פנימה/ עלולה למצוא עצמי עומדת כאשר אני מתרסקת"
Lucy – בלדת מידטמפו מלודית להפליא, ודומה שהפעם שרה איזקוביץ על עצמה במבט מהצד –"פוחדת למות/ אבל גם יודעת לברוח" מסוג השירים שמגוונים ומשלימים רפרטואר של זמרת שיודעת לגווו ולהישאר עצמה.
Brave Again – עוצמות שירה שנובעות מאותה מערובלת תחושות מתעתעת של חוסר יכולת להגיע לשלם ביחסים גם עם עצמה. גם כאן – איזקוביץ מצליחה במנגינה, בטונים לשרטט במדויק תחושות.
Feel the wind/ As it brushes right over my cheek/ See the haze/ As it covers my eyes/ Feel my body's intention/ No mind can destroy/ As it rises and leaves me numb
"מרגישה את הרוח / כמו מברשות מעל לחיי / רואה הערפל / כשהוא מכסה את עיניי / חשה כוונת גופי / ששום מוח לא יכול להרוס / כשהכל עולה ומשאיר אותי חסרת תחושה" – שיר עיבוד אקוסטי לגיטרה ופסנתר – במינון מדויק שמותאם לקווי המתאר שלה.
הסיום, Safe & Sound משלים אלבום של זמרת מפתיעה, באינטונציה, בעוצמה הפנימית שמגיעה למיתרי הקול, בבשלות התחושתית, בגוון הקודר-מיוסר, בחיבור המדויק לשפה שמאפיין סינגר סונגרייטריות גדולות במוסיקה.. האם גילינו את הזמרת הבאה שתחזור לכאן מהנכר כדי ששדרן מוחנף יאמר – "היא משלנו"? אז כדי שהיא לא תגיע מ – Nowhere לגלות לנו שגילו אותה שם – הנה הזדמנות להגיע אליה לפני העולם.

Maya Isacowvitz Safe & Sound

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות