עיון ביקורת

Mary J. Blige מרי ג'יי בליג', My Life II…The Journey Continues (Act (הליקון, נובמבר 2011)

מוסיקה סול ריתם-נ'-בלוז

I'm not saying that pain doesn't exist no more in our life But now we know how to navigate it

דידי, ידיד ותיק של מרי ג'יי בליג' ושותף להפקה של My Life, הפרק הראשון, שיצא ב-1994, מקבל טלפון מהגברת בליג', שבו הוא מדברת על רצונה לעשות פרק שני. הדיאלוג הזה נכנס למבוא (Intro) לאלבום החדש, סדרת ההמשך של הזמרת והמוסיקאית, זמרת הסול והראפרית.
"אני לא אומרת שהכאב אינו קים עוד בחיינו, אבל עכשיו אני יודעת איך לנווט אותו, אומרת מרי ג'יי בליג'. "לנווט את הכאב" – משפט מפתח בשירי ה – R&B/Soul בכלל ואלה של בליג' בפרט.
"חייה" של בליג' הם תמצית מזוככת של המוסיקה הנשית השחורה לדורותיה עם שורה של אורחים מהצמרת העכשווית. מ – Feel Inside עם הראפר Nas, דרך Midnight Drive המשלב ראפ וסול אולד סקול בשיתוף ברוק ליין. אורחים נוספים: בוסטה ריימס מתארח ב – Next Level, גם הוא סינתזה בין ראפ לסול. קולו של דרייק נשמע ב – Mr Wrong. וגם ביונסה ב – Love a Woman באחד השירים המרטיטים בדיסק, שיתוף פעולה בין שתי הדיוות הגדולות של עולם ה- R&B/Soul .
אלבום של סערת רגשות ענקית. יודעת לנווט את הכאב למקומות שהוא מייצר מוסיקה מופלאה בין צלילים מסורתיים לחדשים-אופנתיים בהפקות מלוטשות של מי שידעו לאן לקחת אותה (דנג'ה, קניה ווסט, סטארגייט, סוויז ביטז, האנדרדוגז). המסע המופלא של מרי ג'יי בליג נמשך.

My Mary J. Blige My Life II...The Journey Continues (Act 1)
דירוג:
וידיאו:
Mary J. Blige - Feel Inside feat Nas
שתף דף זהBookmark and Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *