חמרמורת

שבק ס

מילים: שבק ס לחן: שבק ס ויוסי פיין הפקה מוסיקלית: יוסי פיין
4/5

פירוש לחמרמורת? הנה מה שקיבלנו: זנבת-סביאה, כאב ראש כתוצאה משתייה בלילה קודם, תופעות לוואי המופיעות לאחר שתייה מרובה של אלכוהול. סיבה טובה לשבק ס לסמן את שביל החזרה לעניינים. פילוני ופלומפי בגיטרות רוק, דווידי על בס, וארבעת הסולנים מירו, מוקי, חמי ונימי- נימ חוזרים בשיר ההנגאובר האולטימטיבי, מדריך לשתיין המצוי, שבסך הכל צודק – הוא אדם יציב, זה העולם שמתנדנד.
הם לקחו את כל מה שמרכיב את המטבח המוסיקלי הישראלי, רוק-גיטרות, ראפ, יוונית עם וגם פילוני בשירת הפזמון וגם צחוקים. ערבבו באמצעות יוסי פיין ויצא קוקטייל פרצוף שמח – טוב לכל אירוע, כלומר לכל רחבה, מגבירים קצב, וכשיר שיכורים – זה עובד, הניחו יד על כתף של מי שמימינכם ומשמאלכם, ואם יש שולחנות בסביבה – טפסו בלי לעשות חשבון. החמרמורת תרקוד גם כאן עם ניחוח של אלכוהול באוויר.
כל שנשאר לשאול: מה קרה לשבק ס? שיר שיכורים – כי מה? כי נגמר מהכל? כי באיבוד חושים – אתה מאבד את עצמך וסביבתך? מצד שני: מה רע בסתם ראש מסטול בחתונה של חבר בקיבוץ?

יש לי סיפור לספר, שאת סופו לא זוכר/ כי כשאני משתכר אני הופך אדם אחר/ זה קרה בחתונה של חבר – מהקיבוץ/ היה שם כל מה שנחוץ ובעיקר תוצרת חוץ/ מיד התחלתי לשתות, הכי מהר הכי הרבה/ חתונות מדכדכות אותי עושות אותי צמא/ בחופה, בגאון, עוד אחת לגרון / כבר שתוי – כצפוי, עושה בושות שיגעון/ מרוקן מבחנות עם הדודה משדרות / ברחבת הריקודים אני גיבור על ילדים / על הבמה בלי חולצה שר שירים של צביקה פיק/ דופק בוסות לחותנת ישר בליפסטיק/ בקינוח משום מה הרגיש לי בטוח, / לערבב את המוס עם הדג המלוח/ פתאום הכל עלה, אני מקיא על הכלה/ סליחה, תקלה.
חמרמורת/שמישהו יעצור את התזמורת …../איך אני מפסיק את הסחרחורת? / מחר כבר בטח לא אזכור את החמרמורת / אתמול שתיתי ת'משכורת/ איך שוב התעוררתי במכמורת? / ממחר- בצורת!
שיכור מה אומר? דבר פחות תשתה יותר/ תמזוג את כל מה שיש כי הגרון שלי יבש – חבר/ אם אתה מבין על מה אני מדבר/ אז תרוקן, אל תקמצן, לפני שנתפגר/ שיכור מה עושה? מוסיף תברנדי לקפה/ לחיים! הוא שותה – ות'אוטו לא מוצא/ רוקד על השולחן עם המלצרית/ או מתעורר עם פלונית-אלמונית על כרית/ שיכור מה רוצה? כוס מזה ושוט מזה, תביא לו -/ עוד קצת כזה, הוא לא מבקש הרבה,/ רוצה רק לשכוח ואם אפשר – לשמוח/ ועוד אחת קטנה – שיהיה לו כוח, / שהשתיה לא תגמר, שמהכל יהיה יותר/ עם מכר על הבר כל הלילה לדבר / שהאלכוהול יהיה נקי, להיזהר לא להקיא / ושמחר – שוב לא יקום עקום –
עם חמרמורת./ שמישהו יעצור את התזמורת …../ איך אני מפסיק את הסחרחורת? / מחר כבר בטח לא אזכור את  החמרמורת / אתמול שתיתי ת'משכורת/ איך שוב התעוררתי במכמורת? / ממחר- בצורת!
אני שיכור! לא רק מיין ידידי /ערבבתי את הראקי עם הסאקי – בוודאי!/ שתיתי לי כוס וויסקי אני שותה שמפניה/ מאזטים מלווינסקי וצ'וייקה מרומניה / קוראים לי החכם-מרמורת מעביר את המסורת / בוורידים זורם לו יין. בגרון שלי נסורת/ אני אדם יציב זה העולם שמתדנד/ אני בבוקר – שורד אבל בערב רוקד

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות