זו הסיבה שאלוהים יצר את הרדיו That's Why God Made The Radio

הביץ' בויז The Beach Boys

הליקון
4/5

אלוהים יצר את הרדיו קודם כל בשביל הביץ' בויז. נסחפתי. אבל כשאני שומע את השיר הזה That's Why God Made The Radio – בא לי להיכנס למכונית לפתוח חלונות במקום מזגן, להגיע לחוף הים ולהתרפק. תחושה של עוד אפשר לשמוע את ההרמוניות שעיצבו את ילדותנו. אולי הזדמנות אחרונה לקבל את הביץ' בויז כמו שהם נשמעו פעם, ובאין בי ג'יז, ההתרגשות גדולה. צלילם מעולם אחר, רגע לפני שהמסך יורד על התקופה הזו. 
יום הולדת חמישים לביץ' בויז. 16 שנים שלהקה הזו לא עשתה אלבום. סיבה טובה לאיחוד מחודש. אלבום+הופעות. הרטטים יגיעו. הגוד וייבריישן נמצאים בישר מספר 4 שנקרא Spring Vacation. בריאן וילסון, כבר בן 70 ומייק לאב מכירים את הנוסחה. הם מנסים לשמר אותה לאורך כל השירים החדשים.
גם מי שלא מאמין שאפשר לשחזר את אווירת קליפורניה של הימים ההם, יוכל לזהות את הצלילים שחותמם הוטבע בתודות הפופ האמריקני. איפה אנחנו? ב – Surfin של 1961 שנתן את האות לעשור שופע להיטים מ"סופר גירל" דרך "פאן פאן", "קליפורניה גירלז", "עזרי לי רונדה", "ברברה אן", "גוד וייבריישן" ואחרים.
השירים החדשים אומרים: הקאמבק הזה לא נועד רק לצרכים מסחריים. הצלילים אותנטיים. בריאן וילסון נמצא כאן חזק. האלבום נפתח בקולות ללא מילים שנשמעים כמשב רוח סוריאליסטי – כאילו הלהקה עולה מן האוב (הקטע "חושב על הימים"), ואז השיר הזה That's Why God Made The Radio שנשמע רנסנס אמיתי בקצב מידטמפו. Isn't It Time מגיע בזמן בקצב מחיאות כפיים, גם הוא ברוח השישים. האם לא הגיע הזמן לחזור לאותם לילות, שרים הביץ' בויז. אין שום סיבה שהימים הטובים יסתיימו. מצד אחר מביט גם על העכשיו הפחות נעים בשיר –
Strange World
השירים מתבססים על דמואים שוילסון יצר במשך השנים, כאשר הביץ' בויז נמצאים בראשו. גם מייק לאב, ידיד, לעיתים גם "אויב" בבתי משפט, נמצא כאן. הנגנים שהשתתפו היו עם וילסון בטור האחרון שלו. תמצאו גם את הגיטריסט האגדי Jeff 'Skunk' Baxter. היבט אינטרוספקטיבי יפהפה – בשיר From there to back again. זה הקסם הווקאלי שכה התגעגענו אליו. פתיחה קולית הרמונית ארוכה מכניסה לשיר ועצוב Pacific Coast Highway, שמזכיר את שירו של אחיו המנוח דניס וילסון ומתייחס לסוף הדרך בחיים. Sunlight is fading and there's not much left to say"". כמעט באותו הלך רוח נוגה – Summer Gone, הטון והצלילים גם הפעם לא משאירים הרבה תקווה:
We live, then die/And dream about our yesterdays.
אז – נוסטלגיה בהחלט באה בחשבון, אבל יש כאן משהו שהוא מעבר, סיכום דרך של אמת חיים של להקה גדולה, שיש לה עוד מה להציע מבלי שזו תישמע רק התרפקות על העבר.

1. Think About The Days
2. That's Why God Made The Radio
3. Isn't It Time
4. Spring Vacation
5. The Private Life Of Bill And Sue
6. Shelter
7. Daybreak Over The Ocean
8. Beaches In Mind
9. Strange World
10. From There To Back Again
11. Pacific Coast Highway
12. Summer's Gone

הביץ' בוייז – חוזרים

The Beach Boys That's Why God Made The Radio

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות