ברוס ספרינגסטין - Born To Run

ברוס ספרינגסטין Born to Run

אחד האלבומים החשובים והמשובחים בתולדות הרוק בכלל ושל ספרינגסטין בפרט.

5/5

45 שנה מלאו לאלבום "ברוס ספרינגסטין – Born To Run" בעת כתיבת שורות אלו. המאסטרפיס של ברוס ספרינגסטין ולהקת אי-בנד. אלבומו השלישי היה גם המושקע ביותר מכול בחינה. ל"נולד לברוח" יש צליל גדול – שכבות שכבות של גיטרות חשמליות, תופים רועמים, שירה חזקה וגם שירים גדולים, רומנטיזציה של חיי הרחוב בעיר הקטנה של גיל העשרה, ווסט סייד סטורי מעודכן לימים ההם, עם מוסיקה רוק ספקטקולרית ועם השפעות מדילן, אלביס והמפיק פיל ספקטור.
שיר הנושא נשאר נטוע בייאוש האוניברסלי של גיל ההתבגרות: "האם תלכי איתי על החבל הדק, כי ביבי, אני רק רוכב מפוחד ובודד … עלינו לצאת מכאן בזמן שאנחנו צעירים, כי נוודים כמונו, מותק נולדנו לרוץ"… השיר, שנכתב בגוף ראשון, הוא מכתב אהבה לילדה בשם וונדי ("וונדי הכניסה אותי פנימה אני רוצה להיות חבר שלך, אני רוצה לשמור על החלומות והחזונות שלך… אני רוצה למות איתך וונדי ברחובות הלילה / בנשיקה לנצח!")
להקת הליווי של ספרינגסטין התחלפה אז (1975), כששני נגניו הווירטואוזים, הקלידן דייוויד סאנצ'יוס והמתופף וויני לופז, הוחלפו על ידי רוי ביטן המקצועי אך הפחות נוצץ ומקס וויינברג. התוצאה הייתה צליל מלא ומופק מאוד, שהכיל אלמנטים מיצירתו המלודרמטית של פיל ספקטור משנות השישים. שכבות גיטרה, שכבות שירה, הרבה קלידים, תופים רועמים.
Born to Run היה אלבום של צליל גדול, וספרינגסטין כתב שירים גדולים כדי להתאים אותם לסאונד הזה. הנושא הכללי של האלבום היה דומה לזה של The E Street Shuffle; ספרינגסטין נפרד מחיי רחוב הרומנטיים של גיל ההתבגרות. במקום הרוך, ההתרפקות, שמענו ספרינגסטין מריר.
אז נכון שספרינגסטין לקח את עצמו באלבום הזה נורא ברצינות, אבל אין ספק שכובד הראש וההשקעה, הדרמה המעט בומבסטית (Thunder Road ) הם שעושים את האלבום הזה לאחד החשובים והמשובחים בתולדות הרוק בכלל ושל ספרינגסטין בפרט.

Bruce Springsteen – Born to Run

 

האתר של ברוס ספרינגסטין

Bruce Springsteen – Born to Run

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות