ומי בחר בשיר שלו?

פאר טסי

על הזוכה בפסטיבל הזמר והפזמון 2013
0/5

פאר טסי זכה במקום הראשון בפסטיבל הזמר והפזמון המתחדש. במסר שקיבלנו מטעם יחצנו, הודגש כי מדובר בזמר המזרחי היחיד בתחרות. ממשיכים לרקוד אצלנו על השד והחתונה העדתיים. אבל לא על זה באתי לדבר, אלא על אפליה מסוג אחר,יותר מאשר נראית "מתקנת", היא מריחה ריח לא נעים שבסלנג הישן כינו אותו "פרוטקציה": האיש שהפיק לפאר טסי את "תחזרי" הוא יעקב למאי, איש הועדה שבחרה את 12 השירים מתוך ה-800 שהגיעו.
גם אם כל הכוונות היו טובות, גם אם אין כאן הטייה מכוונת של השיפוט – הפגם האתי זועק לשמיים. לא יכול להיות שחבר ועדה, שמעורב מקצועית בשיר, יבחר-יעדיף שיר שיש לו מעורבות בו – להיכלל בין המאושרים להתחרות בפסטיבל. אפילו לא הרים ידו בעד השיר – היה צריך לפסול עצמו מחברות בועדה.
הבנתי כי רשות השידור מינתה את השופט בדימוס שלי טימן לפקח על התחרות, אבל תפקידו היה לפקח על תוצאות התחרות ולא על הרכב אנשי הועדה הבוחרת.
האם אגזים כשאומר – כי יש לבטל את זכייתו של השיר בפסטיבל המתחדש?
תגובת רשות השידור: "הליך ההצבעה נעשה בפיקוח של השופט בדימוס שלי טימן ובשקיפות מלאה".
עכשיו תרשו לי להתגלגל מצחוק. לא מדובר בהליך ההצבעה אלא בפיקוח על הועדה לבחירת השירים לתחרות.עד כדי כך הם מיתממים? איפה כאן היה פיקוח? אגב, לא לשכוח: מדובר כאן גם בזכייה של 100 אלף שקל. משתלם הא?

להלן חברי הועדה :

1. עובד אפרתי
2. תמיר צור
3. יעקוב למאי
4. משה מורד
5. אדם גורליצקי
6. נאווה בודק אחירון

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

6 תגובות

  1. דבר ראשון פאר טסי הוא זמר עם קול ענק!! דבר שני זה שיש לו קול קצת דומה לאייל זה לא אומר שאין לו יחידיות!!

  2. ברור שמניעייך הם אישיים. מניין לך שלמאי לא נכח באולם? לעצם העניין: מי שיש לו שיר בתחרות – אסור שיהיה חבר בועדה הבוחרת את השירים. נקודה.

  3. חרסונסקי היקר, הדברים שאתה מציב כאן כעובדות שקריים וגובלים בהוצאת דיבה. לידיעתך הועדה המכובדת הורכבה מכמה שופטים וכולם היו צריכים להצביע בכדי שהשיר ייכנס לפסטיבל. יעקב למאי הוא רק אחד מהם. שבין היתר הפיק מוסיקלית לעוד אמנים אשר התקבלו לפסטיבל.
    פאר טסי נבחר על פי הקהל בבית שהיווה 70% מקביעת הזוכה. אתה ממעיט בערכו של פאר טסי וזה נראה ממניעים אישיים כבר. לידיעתך גם אצל השופטים הוא זכה במקום הראשון, אך לא ניתן להתעלם מאמנים גדולים כמו אריק סיני איה כורם ודנה ברגר שבכל זאת באו להשתתף ועל כן קיבלו יחס ראוי מרשות השידור. ואת זה אני כן ממליצה לך לבדוק. ובנושא יעקב למאי, מוסיקאי אשר קיבל פרס אקו"מ, עליו אתה מדבר, ביום התחרות בכלל לא נכח באולם. בכל אופן עם או בלי הפסטיבל, פאר טסי הוא זמר מוצלח וראוי למעמד הפרס. תבדוק את מקורותייך, נראה לי שאתה חייב למישהו התנצלות…

  4. יוסי אתה צודק 1000%!! כרגיל בערוץ הראשון משתדלים לעשות הכל עקום. בשביל מה היה צריך כזה רדוד (טקסטואלית ומוזקלית) בתחרות? על כישוריו של טסי יש ויכוח, יש לו קול מצוין והוא יודע לשיר אך למרבה הצער הוא חסר ייחוד לחלוטין ובאמת "אייל גולן לעניים" (לא שאני חובב גולן. כלל וכלל לא.). רוצים פסטיבל הזמר המזרחי? בבקשה! למה לא? אבל בפסטיבל הזה אל תגעו בבקשה. אנו מעונינים בדברים אחרים.

  5. לאחר חצי בית, מבלי לשמוע עדיין, התחלתי לשיר את הפיזמון – "תחזרי…." כמה שניות לאחר מכן התברר לי כי צדקתי. כל אחד, כמעט כל אחד, יכול לבוא עם לחן מרופט וטקסט מעופש כמו של השיר הזה. כך נראה , אחד לאחד, ה"זמר הים תיכוני". והם עוד דורשים שייתיחסו לצרמוניה הזאת כאל מוסיקה ישראלית. וברור שזה יזכה. אף לא אחד מהשירים האחרים הכיל מילימטר של להיטיות. ותמיד אמרתי- ההצלחה האדירה של הים תיכוני נובעת, בין השאר, מהעדר תחרות ממקורות אחרים, בעיקר בביצוע.
    מי שנורא רוצה רוק ועוד רוק מקבל אותו יופי. ישר לפרצוף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות