תבטיח

יוני פוליקר

מילים ולחן: יוני פוליקר עיבוד: שמוליק דניאל ורפי קריספין הפקה מוזיקלית: שמוליק דניאל
3.5/5

לפי הדף המצורף, יוני פוליקר כתב את השיר על אחיו קובי שנספה בעת שירותו הצבאי (*). השיר נשמע יותר נוסטלגיה נוסח פופ שנות השישים מאשר שיר כאב המתעמת עם הטראומה. יוני מספר על ימי שישי והחברים בקריות, על תקופת הצבא של האח, נזכר באירועים שונים מאותם ימים.
המנגינה, גם העיבוד מחזירים את מחוגי הזמן לימי "בית השמש העולה" של "האנימלס", לשירים של ענקי הקיטש של השישים (כפול אנקה), גם לימי סאן רמו ושירי האהבה האיטלקיים המתוקים המתוזמרים לכלי מיתר תזמורתיים.
בקונוטציה של געגועים למחוזות העבר – הרעיון לחזור למוסיקה הזו בהחלט מתקבל על הדעת. פוליקר נמצא בעיקר באזור הזה, פחות מתעמת כאן עם כאב האובדן, הגם שההבעה מתכוונת ואמוציונאלית. כשיר אוטוביוגרפי – יש כאן פשטות כנה, שמספרת את הסיפור מנקודת מבטו של פוליקר עכשיו, שהיא יותר תמצית געגועים והתרפקות, מאשר שירת כאב המתעמתת עם מהות החרדה והאובדן.

בוקר יום שישי/ השכונה רגועה/ אתה מתכנן לי הפתעה/ ומופיע מקצה הרחוב
בערב תצא לבלות עם הילה/ ועוד חברים שלך ושלה / בשלולית, הפאב בקריות/ בכל מקום כתבת את שמך על הקיר/ אולי אתה רצית בכלל להזכיר / לי ולך, שיש לי אותך
תבטיח, על עצמך שתשגיח/ שם בחולות, בחום ובקור/ אולי תיקח אותי / תשגיח, שם בצבא/ מחכה שתבוא בשבת הבאה/ אל תשכח אחי/ אל תשכח אותי דרך כביש החוף בשקיעה/ ההורים שוב רבים בנסיעה/ אתה שומר עלי מאחור / אתה רואה אותי לבד מול שער ריק/ אני מבקיע ואתה מחבק / מקנאים בי כולם/ ביחד ניצחנו את כל העולם

**** אחיו של יוני, קובי פוליקר ז"ל, נהרג ב-1991 בעת שירותו הצבאי, כאשר חייל מהיחידה שלו היכה אותו בראשו עם קסדה וגרם למותו. הדוד, יהודה פוליקר, הקדיש לזכרו את האלבום האינסטרונטלי "לעיניך הכחולות" . יוני פוליקר, שהיה בן 11 כשאחיו נהרג, כתב באלבומו החדש שני שירים על האובדן. לדבריו, יהודה הוא שדחף אותו לכך. "תבטיח" הוא השיר הראשון מביניהם. השני ייקרא "שלום אחי הגדול".

צילום: קובי ריכטר

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות