הבעת הפנים משקרת?

הכוכב הבא

עם מתן אגמי, אדיר אדרי, עומר כרמלי, עומר ראובן
3.5/5

כל השופטים ניסו לשרוק, כשלבמה עלה איש מבוגר ופצח בשריקה של "שיר ההר". כל אצבעותיהם זינקו ללחוץ אדום. למה הכניסו שרקן כשברור שאין כאן רבע אחוז סיכוי? בידור, שינוי, עושים צחוק, התעללות? כל התשובות נכונות?
ולמה הטריחו אישה מיפו, הילה מאור שמה, לשיר משהו שנקרא "אם אם, אם", כשברור שמדובר בלינץ' מכוון של הגברת קבל עם ואומה. אטדגי מצא בקוריוז הזה אובייקט לרדת על יצרני הז'אנר הים-תיכוני. נכון העיר לו מוקי: הבעיה של הז'אנר אינה בבדיחות האלו, שדוחפים לפריים טיים כדי לייצר שעשועים, אלא בענקי הז'אנר, שקובעים רף איכות נמוך לכל מי שמתעתד להיות "זמר ים תיכוני".
צדקנות היא תכונה שמאפיינת לא רק את אטדגי. קרן פלס ניסתה לנחם/לעודד את המתמודד שי דורני, רס"ר משמעת ב"גבעתי", אחרי שכשל בגרסה ל"כל מה שיש לי" של נתן גושן.
פלס לדורני: "מסגרות כאלה (תחרויות ריאליטי מוסיקה – י.ח.) אינן משקפות את המציאות בחוץ. אני לא הייתי עוברת בתוכנית הזו, המסך לא היה מתרומם לי, ויש לי קריירה טפט, טפו, טפו, אני מודה לאלוהים, אז לך ותעשה את מה שאתה מאמין בו". מה הבין דורני? שהאדומים לא נכונים? שהוא מה-זה מוכשר, שהוא יכול ללמוד מקרן פלס, ש"במציאות בחוץ" הוא יצליח בגדול?" מילא, עילגות הניסוח, אבל למה לשחק אותה במעין "יושר" מזויף. נכון העיר לה סקעת: "את היית עוברת את האודישן". כלומר – די עם ההתחסדות שלך.
וגם: אם אין לך מה להגיד על הביצוע – אל תגידי. את מתן עגמי ששר "גשם" של להקת בנזין היא כמעט פסלה בגלל "מימיקה" (הבעת פנים) – "לא שתקת לשנייה בפנים שלך", היא אמרה לעגמי. האם פלס מיתממת/ מיטמטמת עד כדי כך, שהוא אינה יודעת, שהבעת פנים משקפת את תחושת הַפְּנִים. אם הייתה כאן בעיה – היא הייתה אמורה להתייחס לפרצוף מזייף. מתן עגמי לא לא העמיד/ לא זייף פנים.
ראפ/ היפ הופ יוצר אי נוחות בשולחן השופטים. בתוכנית שעברה גרס אטדגי, שמי שאינו יודע לשיר – הולך לראפ. הפעם החליט מוקי שיש בעיה עם קאבר (Cover Version) כשמדובר בראפ. כלומר: כשאתה עושה ראפ, תביא את האמירה האישית שלך. אלברט גרגוריאן נדרש לאלתר משהו אישי באקפלה, יענו באמירה משלו. מוקי כמובן טעה. התוכנית שבה הוא משמש שופט היא בעיקר תוכנית של קאברים, לא של שירים מקוריים. אם הבחור עשה ראפ טוב (How Low של לודרקיס) – אל תחפור לו.
כמו שהשופטים דורשים מהמתמודדים ביצועים אמינים ומדוקים, מגיע למתחרים שולחן שופטים אמין ומדויק. זה לא קורה. אטדגי הצביע כחול לאדיר אדרי ששר "אל בורות המים" של נעמי שמר, לא מפני שהוא חשב כי הביצוע טוב, אלא בעקבות הנימוק של מוקי ל"כחול". "זה שמוקי מדבר ככה, אתה כבר מצליח", אמר למתמודד. ניסוח נורא של החלטת שופט, שמחפש להישען על השופט שלצידו, וגם כאן – סוג של צדקנות.
ואיך תסבירו את הצמרמורת שחש סקעת במהלך האודישן של עומר ראובן ,ששר "אם היית רואה" של עידן רייכל ("אתה זמר אמיתי"), מול הקריאה העצבנית של אטדגי אליו: "לא הולך להיות לך קל, אם לא תעבוד קשה". לעבוד על מה? הרי כל היופי של הזמר הזה הגיע לבמה. אטדגי כנראה יאמר: אני לא חייב הסבר לאף אחד. אני אגיד את מה שאני רוצה להגיד, שיקפצו לי!

מוסיקה – פירגון: אדיר אדרי – "אל בורות המים", עומר כרמלי – Learn To Fly, עומר ראובן – "אם אתה רואה"

השתתפו

שיינה ויינברג, 30 – "אירוני Ironic"
שי דורני, 27 – "כל מה שיש לי"
מתן עגמי, 21 – "גשם"
הילה מאור, 34 – "אם, אם, אם"
אלברט גרגוריאן, 21 – How Low
מאור בוני, 24 – Stolen Dance
אורי גולדמן, אמן שריקה – שיר ההר
אדיר אדרי 21 – "אל בורות המים"
עומר כרמלי, 20 – Learn To Fly
ג'ייי ג'יי וליעד – You Ougta Know
עומר ראובן , 24 – "אם היית רואה"

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. ״ מגיע למתחרים שולחן שופטים אמין״ לא קיים באף אחת מתוכניות הריאליטי לא בדה וויס ( שרית חדד במשך 3 עונות. לא אמרה אף פעם משהו שניתן להסיק ממנו מקצועיות כלשהי, גם אביב גפן הטיח במתמודדים טובים דברי הבל בהתאם לשירים אם הוא אוהב אותם או לא לא קשור לבצוע ),גם לא באקס פקטור ( פורטים הוא האכזבה הכי גדולה כשופט) , צריך להיות הוגן ולכתוב כי גם האדום של מוקי לעומר ראובן לא היה ברור ולא היה נכון לא רק של אטדגי .

  2. התוכנית הכי חלשה העונה
    המתמודדים שכן היו טובים וסיקרנו להמשך – מתן עגמי ששר יפה את גשם , מור בוני עם קול ייחודי , עומר כרמלי שצריך לראות בהמשך אם זה גימיק או לא ועומר ראובן שמשום מה קיבל אדום מ-2 שופטים למרות ביצוע יפה וקול מיוחד
    גם המתמודד ששר בתוכנית של נדב בורשטיין היה חייב לעבור אחרי ששר מצוין את HURT הקשה של אגילרה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות