תמיד זה עכשיו

שלום חנוך

מילים ולחן: שלום חנוך עיבוד: שלום חנוך, משה לוי, לואי להב, הפקה: לואי להב.
5/5

"מה מיהרת כל כך למות?" שואל שלום את מי שאיננו איתו. געגועיו קשים מנשוא, נשזרים ע"י תמונות נוף מוכר מן העבר באיפוק, בלי לגלוש לדרמה. נחליאלי בשדה שנחרש, עץ התות, לטאה ארוכת זנב. מגדל המים, השדרה האפורה. מבטים בלילות קיץ שמעוררים צמרמורת בגב. געגועים בהבזקי זיכרון מעוררי התרגשות.
ההיזכרות מחיה את האירועים וכופה עליהם את ההווה. מה שיכול להרגיע את הכאב הוא צחוק אדיר עד כאב או מוסיקה. השאלה שנשארת באוויר מה היה אומר אילו היה כאן- עכשיו? מאיר אריאל? לפי רשימת המלאי בשני הבתים הראשונים, הכיוון הוא מאיר אריאל. (שלום מאשר את זה במילים שהוסיף ליציאת הסינגל – ראו למטה)
תחושה של התחברות למסע המוסיקלי של שלום, בנתיבים היותר נוגים-רגישים שלו. שום מסר לאומה, שום לתת-בראש בעידן התלהמות פוליטית. הרי אנחנו מכירים גם שלום חנוך כזה, רך-אינטימי. צליל אקוסטי, אנפלאגד. התנגנותה הפשוטה של המנגינה. חספוס הקול שמספר את עצמו. זהו שלום. הוא ולא אחר. מעבר לכל ניתוח שכלתני, הוא קודם כל מעביר רטט תחושתי שמחלחל. אמיתי עד הסוף.

נחליאלי אפור בסתיו/ בשדה שנחרש אתמול/ לטאה ארוכת זנב
וטביעות צעדים בחול.
ספסל האבן בצל התות/ מדברים מעלים עשן/ מה מיהרת כל כך למות/ מה יש שם שחסרת כאן.
עד ששכחתי אני זוכר/ עד שרחקתי אני חוזר..
לילות הקיץ ימי שרב/ מבט עיניה מבט עיניו/ אותה צמרמורת עולה בגב/ עכשיו.
מגדל המים עומד לעד,/ השדרה אפורה יותר/ גרטה גרבו עם תרגום בצד/ זה יפה כמה זה דוקר.
עד ששכחתי אני זוכר/ עד שרחקתי אני חוזר..
לילות הקיץ ימי שרב/ מבט עיניה מבט עיניו/ אותה צמרמורת עולה בגב/ עכשיו.
או שנצחק עד שזה יכאב/ או שנשיר עד שזה עובר/ אם רק היית איתי עכשיו,/ מה היית אתה אומר.
לילות הקיץ ימי שרב/ מבט עיניה מבט עיניו/ אותה צמרמורת עולה בגב/ עכשיו.
תמיד זה עכשיו..
עד שרחקתי אני חוזר/ עכשיו..


*** סינגל ראשון מאלבום חדש, שהוקלט בביתו של שלום חנוך, באולפן עליית גג שצויד במיוחד לקראת העבודה על האלבום. כל תהליך היצירה התקיים בחלל הפרטי בו אירח חנוך את משתתפי האלבום: אשר פדי, רוני פיטרסון, זיו הרפז, יוסי פיין, ירוסלב יעקובוביץ, החצוצרן אבישי כהן, שלומי שבן, סינגולדה ועוד . וכמובן האנשים שהסתובבו איתו בנעלי בית – לואי להב ומשה לוי האחראים על ההפקה המוסיקאלית לצידו של חנוך שכתב והלחין את האלבום.
שלום חנוך: "באוגוסט 2013 הרכבנו את האולפן הביתי ובמשך שנה וחצי עבדנו על האלבום. חלק מהשירים נכתבו מזמן, וחלקם לאחרונה. 'תמיד זה עכשיו' נכתב כשנסעתי עם הנכד שלי, עמרי, לקיבוץ בו גדלתי. ובמהלך הביקור חשבתי לי שזה בסך הכל ביקור במקום שהייתי בו. עד ששכחתי אותו, פתאום אני זוכר".

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות