"ככה מקרוב"

ניר סנדץ’

התו השמיני
0/5
לאה שבת, היוצרת הדומיננטית  בדיסק של  סנדץ’, כתבה לו "כמו שבטבע",   משהו בסגנון פולק-רוק סוונטיז, סטייל קרול קינג. לא הכול אצל שבת מוקפד. השיר מתחיל אישי וטראומטי ("חיי נסגרו ממני") ומסתיים במריחה באנאלית על אהבה. פספוס. סנדץ’ שר את זה די שטוח, מעין ג’יימס טיילור בלי עומק.
אסתר שמיר מחפשת אהבה, דווקא בשנה שבה ירדו הרבה גשמים ומוסיפה קטע מהסידור – "לא על צדקתנו, כי על רחמיך הרבים" הלחן של שבת לוקח את סנדץ’ אל העיצבון", ובכול זאת יש רגע שבו החסד מופיע. וזה באמת רגע בודד של חסד בדיסק של סנדץ’.
ב"בובות על חוטים",  ניר סנדץ’ נמרח על ניסיון מאולץ של שבת לחבר איזו אנלוגיה בין "גיבורים שידעו לאהוב ונשברו"  ובין "בובות על חוטים קרועים". זה חלש, והבצוע מסתכם בהתבכיינות פשטנית.    
מצבו של סנדץ הופך קשה יותר כשהוא עובר לקצב ב"כל הים" (על אחד חסר אונים, חולה ירח שבקושי מבין את מה שקורה לו, אבל לפתע הוא מתחיל לשיר) כאן העסק נעשה  שטחי  עוד יותר.
דווקא התום הראשוני ב"לא מאמין יותר" שסנדץ כתב בעצמו נשמע פשוט ואמין יותר מאשר הניסיון שלו לפרשן שירים שאחרים כתבו לו. פופ פשוט. גם טון העצב של "ככה מקרוב" משכנע יותר, למרות שהטקסט אנמי – על בנאדם שתוהה עד מתי יצעק את כאבו. שמחכה שמשהו יקרה.
סנדץ’ הוא זמר רגשני שמנסה לבטא חסכים וחסרים בטון מלנכולי משהו, אבל זה נשאר בד"כ ברמה מלודרמטית שמתקשה לחלחל. נדמה לי שיש כאן בעיה של זמר שיכול לכתוב הרבה יותר עמוק ואישי ופחות לנסות "לבטא רגש".   

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות