אולטימייט

יאני

אוסף דיסק כפול Private RCA Victor הד-ארצי
4/5

יאני היה תמיד מטרה נוחה לירי טילים של מבקרים שונאי מוסיקת שקיעות ניו-אייג'ית להמונים. אמרו עליו שהוא אחת הסיבות שהניו-אייג' שבק חיים. מצד שני, אי אפשר להכחיש שהוא סופרסטאר הניו-אייג' הגדול שמכר 35 מיליון דיסקים בעולם, 20 מיליון בארה"ב בלבד.
מכניסים את הכפול של יאני לדיסק, ומקבלים בית ספר ואוניברסיטה לניו-אייג' מהסוג הפומפוזי: המוסיקאי הזה למד כמעט הכול על מוסיקה פונקציונאלית, הוא אשף קלידים, הוא מלודיסט ללא תקנה, איש הקצב האטרקטיבי, הוא המעבד המוסיקלי הגרנדיוזי שהגיע עם המוסיקה שלו עד העיר האסורה בסין ועד הטאג ' מאהל בהודו. והא המוסיקאי שפה ושם מזכיר גם את המוצא היווני שלו. כל קטע כאן דרמה ענקית. הגדרות? ניאו-קלאסי אלקטרוני. הולך על זה.
24 הקטעים מכסים כמעט כל מה שהקלידן הזה עשה בין השנים 1986-1994 בחברת BMG. יש לו בלדה רומנטית כמו One Man's Dream, יש לו תזמור מסעיר שהוקלט חי באקרופוליס Santorini גם "נוסטלגיה" ו"הגשם חייב לרדת" הם הקלטות מאותו אירוע ביוון. ויש לו קטע אחד אופראי-קצבי יפהפה שנקרא Aria. (דגימת סאונד למטה)
24 קטעים שהם הדרך הנכונה להכיר את המלחין מבלי לחזור לכל אחד מאלבומיו. שמעתם את האוסף הזה – שמעתם את יאני.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. אחד היוצרים מהגדולים בעולם ללא ספק…הרמוניות מופלאות יצירות חזקות שנוגעות בלב נותנות תחושות של "אין סוף" סאונד מושלם וחיבור סוגיי כלים סוגיי מוסיקה סוגיי קולות גרוניות מדהימות. הנאה מושלמת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות