"היתכן"

דניאל סלומון

מילים, לחן, עיבוד והפקה מוסיקלית – דניאל סלומון
4/5

האהבה הזו, יש והיא גואה. אצל דניאל היא גואה. כמעט תמיד גואה. הוא חי אותה בספירות שלו, בטנור הנאיבי שלו, בתזמורים המלודרמטיים האלה שעשויים אגב במקצוענות ראויה לשמה ("אלקטריק ליט אורקסטרה?) אז מה הסיפור? "את כל כך יפה, היתכן שאהבת אותי כבר פעם, בגלגול קודם" וגם – במסגרת שירי גברים בוכים בלילה – "עשית אותי מסכן". אז ככה: השיר מלודי להפליא, ואתם יכולים להתווכח אם הוא גם שמאלצי להפליא. גם בזה יש משהו.

הטנור הגבוה עושה את העבודה – האוהב והמאוהב רגיש ומרוגש ופורק טונה של מטען סנטימנטאלי. לי הוא הזכיר את אחד מאליל צעירותי – ג'ילברט או סאליבאן, ששר מנגינות ברוח הזו, מלודיות, מתקתקות. זה מביא לי משב חמים ונעים מהסונטיז. חוץ מזה צליל הפסנתר והעיבוד בהחלט משדרגים את התוצאה הסופית. אם לא היה סלומון, חייבים היו להמציא אותו.


ראיון וידאו בעקבות הקלפי של השיר

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. כלדניאל סולומון יש כישרון לתת למילים הכי בנאליות לחן יפה וזורם. השיר משאיר טעם של עוד וגם העיבוד, שהוא לא פשוט אקוסטי עם פסנתר, עושה כאן חלק מהעבודה.

  2. חלש. חלש. חלש. מסלומון אני דורש הרבה יותר. למה? 1. כי את השטיקים הללו הוא כבר מיצה.
    2. יש לו באמת את מירב האמצעים לעשות כמעט ככל העולה על רוחו. אין לי שום כוונה לפרגן על הוויתור-העצמי הזה. אגב, השירה נשמעת רע כמו שלא שמעתי את סלומון אף פעם.

  3. יופי של פרגון ליוצר מוכשר. מתקן מעט את הביקורת המבאסת ב7 לילות של המבקר הבריטי..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות