אמנים שונים

Mountain Deluxe Vol.2

וורנר התו השמיני
4/5

אוסף צ'יל-לאונג' מענג שבחר לורנצו אל דינו, בעל אוריינטציה ג'אזית איזי ליסנינג בדיסק הראשון – שמתקשר לטרנד הזה של מוסיקת חופים, בתי מלון חלומיים לנופשים.

אוסף ראשון – הורג ברכותו. דווקא, הצלילים לא מאוד "שקופים", כלומר לא צפויים, ולא בהכרח מזמנים לכוס יין באור שקיעה, אם כי בהחלט יתקבלו בברכה בסיטואציה זו. אני מקשיב למשל לגרסה של Moc-Sha ל"קליפורניה חולמת" המוכר מ"האמהות והאבות", להיט סיקסטיז ענק. גרסה מהורהרת-רגועה משהו, אווירה נינוחה, קול קטן ספוג מתקתקות מיוחדת. הפתיחה היא Smooth Jazz ע"י הרכב שנקרא George White Group לקטע המוכר Gypsy Dream. הצליל סווינגי מחניף ומלטף. כמעט באותה אווירה – Stella Starlight Trio בקטע Don’t You המוכר מהדורז. קול סקסי מפתה, אילתור מעודן בגיטרה. מגיעים קטעים מיד טמפו טיפה הזויים וסקסיים (The Black Orchid Ft. Yoko בקטע Hot) את Cat Lunette בקטע "שלג" הייתי מדביק לסרט מתח "ג'יימס בונדי" בזכות העיבוד התזמורתי הסהרורי. תקשיבו לקול הלחשני של Eva st. Jones בקטע שנקרא "ספייס קאובוי", Smooth Jazz באווירה סקסית מלטפת. שרה מנסקול עושה קאבר אווירה מעודן ללהיט Don't Speak של גוון סטפאני. הגרסה של Lazy Sundays ל"עשן על המים" של "דיפ פרפל" ממיסה את שיר הרוק המפורסם.
Cd2 – קלאב דה לוקס, מספק אווירה שונה – קצבי דאנס מזיזים, לאונג' הזוי ומנוכר. "דון גורדה מזמין את סולאנוס" לקטע שנקרא Islamorada. הקטעים האלה ילכו לקלאבים המתויירים, יותר הדרייב הפאנקי-דאב-אלקטרוני, מאשר הטאץ' הג'אזי. זה ניכר למשל, בגרסת עורך האוסף עצמו לורנצו אל דינו ל-Wicked Game המוכר מכריס איזאק. Turntable Orchestra מתרפקת בקטע הרביעי – You're Gonna Miss Me על האלקטרופופ של השמונים בצליל מענג. ככלל, הדיסק הזה פחות יצירתי ומתבסס קצבים אחידים – בסאונד עתיר אלקטרוניקה. נועד בעיקר לאורות המתחלפים על רצפת הריקודים, אבל בטאץ מעודן משהו.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות