אני רציתי

מורן כרמל

מילים ולחן: שי אלחדד עיבוד והפקה מוסיקלית: שי ראובני
3/5

בא לי הרהור אחרי שאני שומע את הטקסט הזה: מה אתה מבזבז זמן על ביקורות? לא חבל? תתחיל לכתוב טקסטים לזמרים. לך יש כישרון גדול יותר לחרזטט (חרוז + חירטוט) ולעשות מזה אחלה בוכטות.
זה הולך ככה: היא רצתה שהוא יבוא אליה, אולי חשבה עמוק מדי, כי הוא בסוף ברח לה לשכנה, וזה אחרי שתמיד הן היו זוג כמו בסרטים (שי אלחדד, לא כל הזוגות בסרטים זה אידיליה) ולמרות האכזבה היא עוד מתגעגעת, ואיך איך הוא עשה לה את זה אחרי שהבטיח להיות נאמן. "אולי חשבת שאני תמימה, יושבת ומחכה מעבר לפינה" (שי אלחדד, לא חייבים ליצור בכוח חרוז – תמימה – פינה – וחוץ מזה – נראה לך שהבחורה שעליה חירטטת – אינה תמימה? תמימה באבוע) ואם היא מתגעגעת ורוצה איתו להיות – איך זה ש"נגמר לו הזמן".
זה לא ממש ניתוח ספרותי של שיר. זה כדי להבהיר את החירטוז. באשר לאוזניים: עוד תרגיל של להיט בחאפלה ים תיכונית, כולל יווני, שמחה גדולה על כאב גדול. בוזוקי, חשמליות ובגלמה חוגגים בעיבוד הכי קונבנציונאלי בז'אנר הזה. ומורן כרמל? זהבה בן אחת יש לנו. תביאי משהו מקורי יותר.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

13 תגובות

 1. שוב אני נתקל בביקורת המחורטזת של האדם הזה שאין לו מושג על מה הוא ימדבר משחק אותה ביאליק הרי בחינם לא היו לוקחים ממנו טקסטים.תזכרו מאחורי כל מבקר מסתתר יוצר מתוסכל…טיפול פסיכיאטרי בלי תמורה…להיות מבקר………….

 2. זמרת הכי טובה שייש היום בזמר הים תיכוני והישראלי סוף סוף אחרי המון זמן דיסק הכי פצצה שיצא עד היום בהצלחה לא להתרגש התשובה לאנשים מגעילים שלא יודעים לפרגן זו "הצלחה" ימים יגידו

 3. כמה צ'חצ'חים ופקאצות פרחולות מגיבים פה, יה אללה…

 4. מורן כרמל הזמרת הכי טובה והכי מקצועית שייש היום בזמר הישראלי צבע קול מיוחד במינו סגנון יחודי תמיד מרגשת בהופעות וכל מה שכתב המבקר הזה הידוע בכינויו
  "מבקר הגיזענות" לא צריך התייחסות.

  בהצלחה למורן אני יודעת ורואים את זה שהיא תצליח בגדול
  אגב שיר פצצה לא מפסיקה לשמוע אותו.

 5. ל"דודי" שלום רב!!! תבדוק טוב טוב את המבקר "הדגול"
  אף שיר ים תיכוני לא עובר אצלך מעניין "דודי" אתה גם לא יודע להבחין בין שיר טוב ללא טוב אז כמו שאומרים או שיש לך את זה או לא ולך לא אחד גדול מה שבטוח עובדה 1 קיימת בשטח שהמבקר פה לא מתאים בכלל לעולם המוסיקה לא יודע להבדיל (שירה,סגנון,הרמוניה,כתיבה,לחן,…)
  כנראה שאתה אדם מאוד מתוסכל,למרות זאת אני מוכן לעזור לך
  תתקשר אלי יש לי מישרה יותר טובה עבורך :בעוף טוב
  לעשות גבות לתרנגולות נראה לי שזה יתאים לך כמו חליפה

  יום טוב !

 6. אני מציע לך לשבת הרבה בשירותים – בטוח שתפיק מזה תועלת ושירים נפלאים. זה שאתה מוסיקאי כל כך הרבה שנים, מזכיר לי את הגישה שלך תלמיד בכיתה ג' "אבל המורה – ישבתי בבית המון זמן על העבודה – למה רק 6?
  וזה אומר, אם אתה עדיין לא בקליטה, שזמן לא שווה איכות!!!
  חוץ מזה, אין בעייה -עוד שיר חתונות בינוני, שירקדו וישמחו, על הכיפאק
  כנראה, למבקר נשבר מהשירים האלה, כי ראיתי גם דרוגים גבוהים, ודוקא לא לשירים של אשכנזים.

 7. בקשר לזה ששלמה ארצי וארקדי דוכין יכתבו בסגנון ים-תיכוני

  אז לפני שאתה כותב תעשה קצת שיעורי בית ואולי תלמד
  ארקדי דוכין כתב לאייל גולן שיר ים תיכוני
  ושלמה ארצי כתב לשרית חדד שיר ים תיכוני

  ארקדי שר דואט עם אייל גולן
  ושלמה שר דואט עם שמעון בוסקילה בסיגנון ים תיכוני

  וזה נכון שהכסף לא חשוב פה, זה מה שמדבר יותר לעם

  בפעם הבאה תעשה שיעורי בית אולי תקבל אצלי ציון 3/5

 8. ממש כואב לי לשמוע חוסר פירגון מאדם כל כך פתאטי
  שממש לא מבין במוסיקה אבל ממש לא, כמוסיקאי 25 שנה בתחום עבדתי 12 שנה בז'אנר הרוקיסטי וכל השאר בים תיכונית תרשה לי להעביר לך חרא ס… לא חשוב השם שלך.

  שיעור מס'1 :לגבי הטקסט של השיר אני רציתי "ככה זה במוסיקה הים תיכונית ,זה סיפור אמיתי שקורה בחיי היום יום וזה מה שמדבר לעם למרות שקשה לי להאמין שסיפור כזה יכול לדבר לכיוון שלך הרי אני לא חושב שאתה נמצא או תהייה במערכת יחסים עם בחורה או בחור.

  שיעור מס'2 :לגבי השירים שאתה אוהב ומדרג מעלה
  אלה שירים הכי קלים לכתיבה ושירים שלא מדברים לאף אחד.סלחה רק לך

  דוגמא לשיר שייש בו המון טקסט ומחשבה
  (שירים שאתה מאוד אוהב)
  לא תבואי שישי שבת זה הוא יום הבוחר

  זה כל השיר
  שירים כאלה סליחה על הביטוי שאני מחרבן בשירותים אני כותב טקסטים כאלה ב3 דקות

  יום טוב ממני שי אלחדד!!!
  נ.ב :עובדה 1 קיימת בשטח כל מקום שהזמרת מורן כרמל מופיעה מבקשים ממנה את השיר "אני רציתי"

 9. ביקורת לא מפרגנת לזמרת מדהימה עם הרבה לב , מורן כרמל, היא אחת הזמרות העולות בזאנר הים תיכוני ,ולא בכדי אלא מפני שהיא עבדה נורא קשה כל השנים ,בכל מקום אפשרי מגיל 12 ,אז מי אתה בכלל חרסונסקי , סתם "מבקר" עלאק שלא מבין במוזיקה בשיט ,ובאיזה סוג שירים העם בוחר להתאהב, מה גם ששירים אלו הם אלה שמצליחים, אז עצה קטנה תעשה שעורי בית ותלמד קצת על הזאנר הים תיכוני כי לא נראה לי שאתה מבין בזה, אז לדוגמא קרן פלץ: מלכת הפלייפליץ שאף אחד לא אוהב אותה חוץ מהתקשורת והיא יותר מדקלמת משרה וגולת הכותרת היא שהיא עובדת פעם בשנה ולא מצליחה להתפרנס מזה כי העם לא אוהב אותה לעומת זמרת מצויינת כמו מורן כרמל שעובדת והקהל מת עליה אז תמשיך לכתוב שטויות ואנחנו נהנה מזמרות מקסימות כמו מורן כרמל.

 10. לכפיר (מס 3)

  1. תודה על ה"צנוניות" שאתה מייחס לי, אבל אני שונא צנון כי זה עושה גזים.
  2. סגנון ההתבטאות שלך הוא – יאללה, די עם הפלסף, שירים עושים בשביל שפקיד הבנק יגיד לך בוקר טוב יפה. אז תודה לאל, שאני לא כותב בשביל פקידי בנק.
  3. אני בעד זה ששלמה ארצי וארקדי דוכין יכתבו בסגנון ים-תיכוני (בינתיים זה לא ממש קרה), ואז, כפיר תבין את ההבדל בין ה"מה" ל"איך".
  4. שרית חדד ממש לא הפכה לטעם של "חרצונצקי".
  5. וחוץ מזה לא הכל כסף בחיים. לך, כפיר, על בריאות. חשוב יותר מכסף.

 11. יוסי חרסונסקי אני עוקב זה זמן אחר הביקורות שלך (מזל שאני היחיד)כי הרבה במוזיקה אתה לא מבין הנמוזיקה הים תיכונית היום הכי פופלרית (מרוויחים הרבה בוכטות)אין לך הרבה סיכוי לכתוב כי אתה אדם חסר רגש ,פלצן ובטח בכיתה היית הילד שעשו עליו חרם חרצנונצקי (מלשון צנון אם לא הבנת)ארקדי דוכין שלמה ארצי ועוד הרבה כותבים לזמר הים תיכוני כי שם נמצא הכסף….. ומי שיודי לעשות את הכסף זה יוצרים שמבינים מה דורש הקהל אבל אתה בוחר לפסול כל פעם מחדש יש הרגשה שכמדוברב זמר ים תיכוני אז יש לך טקסט קבוע ותמיד אתה בוחר לרדת על הכותב אולי כי אתה מקנא כי היכולת כתיבה שלך מסתכמת ברוטינה שבלונית ומשעממת ובטוח שלא מביאה לך כסף אז חרצנונצקי סוף סוף מישהו מתייחס אליך כי בטוח שחסר לך הרבה תשומת לב…
  ואותך מורן כרמל אנחנו אוהבים וככל שירדו עליך יותר אנשים כמו חרצנונצקי ככה תמשיכי להצליח ותעשי בוכטות כמו ששרית חדד עשתה (ברגע שהיא הפכה להיות הטעם של חרצנונצקי היא הפסיקה לרגש ולעשות כסף…)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות