ההופעה

משה פרץ

היכל התרבות ת"א
4/5

נגנים מרקו כהן – גיטרה, עידן דיין – גיטרה בס, יינון דיין – דרבוקה, שי שוקרון – קלידים. נגנים נוספים: אשר פדי – תופים, גדי סרי – כלי הקשה, ניצן עין הבר – סקסופון, עמית הראל – קלידים, אמיר גבירצמן – סקסופון, זמרי הליווי של להקת בני המלכות מדימונה, להקת המחול של קלוד דדיה. יעוץ אומנותי – צדי צרפתי. ניהול מוסיקלי: יעקב למאי.

 

 שירים: ואולי, האישה שלי, רציתי רק, יותר מדי, מהשמים, נשבע לך, 10 דקות, אש, מחרוזת שירים: שחורת עיניים, כל העולם, איך, עומד על הרגליים, אשמור עלייך, כמו השקט, זה הזמן, יש רגעים, כל בוקר, שתיים בלילה, אמא, אני שלך, שיר למעלות, ורק איתך, אלייך.

 

 נתחיל ונסיים בתודות: תודה לסדרנים של היכל התרבות, שתפקדו על תקן אנשי כוחות הביטחון ומנעו התפרצות הקהל לעברו של משה פרץ.ישבתי שורה ראשונה. הרגשתי שמאחורי גבי מתרגשת מהומה. ההיכל להט. ההמון סער. הגרונות פצחו בשירה שמולה עינת שרוף היא חוג למתחילים בשירה בציבור.

אחרי ההופעה של משה פרץ, אני שוקל להתחיל מחקר על המהפכה. הוא יעסוק לא רק בצדדים המוסיקליים אלא באספקטים סוציו-אומנותיים. מישהו ניגש אלי כמו לפני משחק כדורגל ושאל אם יש לי כרטיס למכירה. על ההזמנה שלי הייתי יכול לקבל בו במקום כמה מאות שקלים. הייתם קוראים בעיתון: מבקר מוסיקה נתפס על ספסרות למופע של משה פרץ. אם הייתי יודע שאחטוף דוח חניה של 250 שקל – הייתי שוקל.

תודה שנייה – למשה פרץ. עזוב אותך ממבקרי מוסיקה. הם הרי לא ישנו אותך ואת מעריציך. נכון שהייתי קצת מבוהל מהקהל הטעון שלך, אבל לא צריכים השכלה של מבקר כדי להבין שאתה עושה טוב להמוני ישראל.

שימו לב מה כתבתי על הדיסק "אלייך" בפברואר 2009: משה פרץ הולך בדרכי זמרי הז'אנרמוסיקה ממוחזרת בדרך כלל, טקסטים תפורים בתפרים גסים על הבינו בינה. מבחינת הקול, ההגשה, המוסיקליות – זמר שבהחלט משתייך לחמישיית הצמרת, והוא יגיע גם להיכל התרבות בת"א. אחרי שקובי פרץ עשה את זהאין סיבה שמשה פרץ לא יעשה את זה".

החושים לא בגדו בכותב שורות אלו. הגיע גם הגיע – ובגדול. לקח את הערב לשדרוג  של פעם בחיים. תזמורת מורחבת, רקדני המחול של קולד דדיה, זמרי הליווי מלהקת בני המלכות מדימונה. לא חשוב שהרקדנים נתנו אווירת פסטיגל ממוסחרת בחיבורים סתמיים, לא חשוב שאת בני המלכות מדימונה לא שמעו, שהסאונד היה לעיתים נורא. חשוב משה, שעשית לעם ישראל גוד טיים, שהרגישו שקיבלו תמורה נאותה למחיר הכרטיס, לאין-חניה או ליש דו"ח, ואם, משה, היית מפנק בעוד הדרן – היית קונה את עולמך.

תודה לפולינה צ'יקטונוב, בת זוגו של משה ב'רוקדים עם כוכבים' שהפציעה ופצחה איתו בריקוד סוער על הבמה. גם זה.

תודה לאמא מרסל שהגיעה להיכל וגרמה לבנה להתרגש עד דמעות וגם להביא אותה בשיר חדש שכתב לה, ועל כך שעלתה לבמה עם זר פרחים והתחבקה והתנשקה לכל אורך השיר. משה לא שכח גם להודות לאבא ולאלהים יתברך שמו – ב"שיר המעלות" כשלראשו כיפה.

את התודה לקהל אשאיר למשה פרץ:  בטח צבט את עצמו   ההייתה ההופעה הזו או חלמתי חלום? הייתה גם הייתה. הגם שלא הצטרפתי לציבור בשירה – אני מוכן להעיד מהשורה הראשונה.

ותודה אחרונה לעצמי – שהעזתי והלכתי, וגם חוויתי את החגיגה, ולמדתי דברים על המהפכה. ביקורת מוסיקה. נטו מוסיקה? עזבו. תספיק רפורטז'ה. אני גם שומע שרוב ההופעות עד ינואר 2010 כבר סולד אאוט. למה לקלקל. תרשמו: משה פרץ המלך החדש.

משה פרץ קטעים מההופעה היכל התרבות ת"א

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

9 תגובות

  1. משהההה כפרעליך אנייייי מתה עליך מעריצצצצה שרופה שלךךך נסיייייייך 🙂

  2. משה פרץ המלך החדש
    יוסי חרוסנסקי אני מציע לך לחפש תפקיד אחר
    לדעתי אתה מבקר מוסיקה גרוע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות