חג מולד שמח סוזן בויל

0/5

סיכום ראשון של סיפור הברווזון המכוער הכי מסעיר של 2009. בשבוע שבו יוצאים אלבומים של ריהאנה, אדם למברט, ליידי גאגא ושאקירה, כובשת את כל פסגות המכירה אישה בריטית בת 48, שהגיחה ערב אחד לפני שנה אל הכוכב נולד הבריטי מאלמוניות מוחלטת והשאירה את כל העולם פעור פה.

 אני  נכנס לאתר המצעדים של הבילבורד האמריקני, האורים והתומים, מצעד הטופ 200 לאלבומים הנמכרים ביותר, השבוע הראשון של דצמבר 2009, וזהו הסדר:

 

1. סוזן בויילI Dreamed A Dream

2. אנדריאה בוצ'ליMy Christmas

3. אדם למברטFor Your Entertainment

4. ריהאנהRated R

5. ליידי גאגאThe Fame Monster (EP)

 

לפי הבילבורד, האלבום של בויל מכר תוך שבוע 701,000 עותקים בארה"ב בלבד. לא לשכוח: זה עידן בו מכירות הדיסקים הולך ופוחת, כאשר התחזיות לעתידו של הדיסק הקונבנציונאלי – שחורות. מצד שני, אנחנו ערב חג המולד, ובויל מגיעה עם קאברים ש"יעשו" למיליונים את החג.

מצד שלישי עם עובדות לא מתווכחים: מי שהגיעה שנייה בתחרות ה – Got Talent  הבריטית היא גם המוכרת הגדולה בשבוע הראשון לצאתו של אלבום ב-2009 – לפי הטבלאות של הבילבורד. ועוד שיא נשבר: לפי נתוני חברת המחקר נילסן סאונדסקן – בויל היא הזמרת "המוכרת ביותר" בהסטוריה של המוסיקה – בשבוע הראשון לצאת דיסק/תקליט.

I Dreamed a Dream – יסכם אפיזודה לא תאמן שהגשימה גברת סוזן בויל מרגע שמיליונים בכל רחבי העולם החסירו פעימה מול המרקעים וגלשו ליוטיוב כדי לראות את השכנה שממול שרה כמו בכירת זמרות המחזמר בכל הזמנים.

סוזן בויל אינה האלאניס מוריסט החדשה, לא הליידי גאגא והנורה ג'ונס, אבל היא בהחלט מצטרפת לליגה של זמרות המחזמר הגדולות. אין פה מקום להשוואה. היא אינה חדשנית, היא אינה מתיימרת להמציא את הגלגל, אבל בשירתה התחושתית – היא אינה נופלת מרמות שירה כמו של סלין דיון, ברברה סטרייסנד, שרה ברייטמן, בט מידלר.
שמענו את החדש שלה: בליווי פסנתר ומיתרים, יוצאת בויל משירה אינטימית חרישית, מצליחה לחדד את קווי המתאר המלודיים של השירים שהיא מכסה. היא שרה מבוקר בלי לגלוש למלודרמה גדולה מן החיים,  ועם זאת מצליחה לטפס נפלא בסולם הרגש. גברת בויל לא סתם שרה. היא חיה את שירתה. היא זמרת מהנשמה. זה מה שמוכר. סוזן בויל –
I Dreames A Dream

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות