תלמד למחול

מוש בן ארי

מילים ולחן: מוש בן ארי עיבוד: מוש בן ארי ופילוני
3.5/5

למוש בן ארי  יש כנראה רצפט להרגיע לחצים שליליים שאין לכל אחד. מצד אחד הוא הוא צודק: כל אדם שני חי על דלק הישרדותי שמורכב מאלמנטים לוחצים – כאב, פחד, צער, כעס. ההצעה שלו פשוטה: חבר'ה, עזבו, היכנסו לפאזה אחרת, תרגיעו עמוקות, תסלחו ותמחלו על מי שפגע בכם, קבלו הכול כהוויתו, געו בחלום. אהבו לצחוק. באמת תדבקו. אגב, האמת לא תמיד מרגיעה, אם להיות ישרים עם עצמנו. 
לעצם העניין: אני מת לקבוע פגישה עם מוש לקבלת הרצפט. בטוח שייתן בחינם, כי הרי נאה דורש נאה מקיים כמאמר חז"ל. אני רוצה להאמין שיש לו את זה. ואז – אהלן וסהלן, וגם ישאיר כמה פסיכולוגים ופסיכיאטרים חסרי עבודה, כי מדובר במרשם שעשוי ככל הנראה להציל נפשות. ועדיין, תרשה לי להניח, מוש, שבני תמותה כמונו שבויים בידי חולשותיהם, וככל הנראה התקווה שלך תישאר לרוב תקווה.
מצד שני, נעזוב את השכלתני, כי לפחות טון קולו האנושי של מוש מראה שהוא מתכוון, והכוונה לפעמים לא פחות חשובה. שילוב של תוגה ותקווה, פופ מידטמפו, עיבוד אקוסטי ים תיכוני-עממי, קו רגוע, אוריינטציה של המנון לשירה צוותאית אליו (הקול נשי שמצטרף בשירה), ועדיין אחרי האזנה שנייה ושלישית, יש תחושה של היינו כבר במקומות האלה, ואני, אולי בעוונותיי, ממתין למנגינות יותר מרגשות ומיוחדות ממוש בן ארי, אחת כזו שתביאני לפתחו של העולם שכולו טוב.

יש אדם הולך עם כאבו/ והפחד מנתב דרכו/ והצער מחלחל בנשמתו/ תוהים חייו, מה לו
נאחז ברוח משעולים/ ונקמה וכעסיו עולים/ רדוף המון הוא בשדות זרים/ צרים חייו צרים
תלמד למחול, קבל הכל/ תמשיך לשיר, אתה לא תיפול/ לטף אור יום, גע בחלום
תאהב לצחוק/ באמת תדבוק
כה עמוס חוזר הוא אל ביתו/ ומתכנס עמוק אל תוך עצמו/ ומלטף טיפה בנשמתו/ אולי תירגע איתו/ תלמד למחול, קבל הכל/ תמשיך לשיר, אתה לא תיפול/ לטף אור יום, גע בחלום/ תאהב לצחוק/ באמת תדבוק

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. שיר בנאלי ומשעמם.איפה הימים שמוש היה מוזיקאי פורץ דרך,מעניין ומרגש?המוזיקאי שהביא את הרגאיי לזמר הישראלי הפך לעוד רוקר ברשימה ארוכה.ונחשו מה?הוא אפילו לא בעשירייה הפותחת.

  2. אני מצטטת: "ואני, אולי בעוונותיי, ממתין למנגינות יותר מרגשות ומיוחדות ממוש בן ארי." כזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות