אנריקו-מסיאס-צילום-יוסמיוסיק

אנריקו מסיאס – השירים הגדולים

תגידו: אנריקו מיושן, מלך הג'סטות, תגידו אנריקו עדיין נוגע אפילו מגיע.

דיסק כפול הליקון
4/5

עוד אוסף של אנריקו? מה יום מיומיים? איך אתה מעז לשאול השאלה, יגידו לי. יש דודה אחת באשדוד שמחכה שיביאו לה את האוסף הזה לחג. אסור לאכזב אותה. חוץ מזה – אתה בטוח ששמעת כבר הכל? אז עדיין לא שמעת הכל. וגם – הוא חוזר להופעות.
אנריקו הוא אוסף מהלך חוזר. בביוגרפיה יכתבו "יהודי בעל לב חם וענק". זה חלק אחד מהסיפור. החלק הנוסף הוא אישיותו הקורנת, השירים המלודיים שיוצאים מערב רב של תרבויות – פלמנקו, אלז'יראי, צועני, כליזמר. לטיני, ואלס. הקול המתכוון. השירה העורגת. כשהוא שר "הו מליזה", הוא ממוטט חצי היכל תרבות. כשהוא שר "זינגרלה" – קמות שלוש דודות בשורה השלישית מניעות את ישבניהן ושולחות לו נשיקות באוויר. כשהוא שר Adieu Mon Pays, אתה שואל מתי יעשה עליה. הילד או-טו-טו 74. הגיע הזמן, לא.
אנריקו מגיע שוב למולדת אחרי ההופעה במאי 2011, אז עלתה לבמה יסמין לוי לדואטים מרטיטים. יש תירוץ לאוסף. יש עוד תירוץ לאוסף – אנריקו חוגג 50 שנות פעלות מוסיקלית.
שני דיסקים: הראשון – Chanter – מבחר מהקלטות האולפן שלו + שלושה שירים מאלבומו האחרון הכולל דואט עם יסמין לוי Mi Corason. גם – Ne Dis Pas, המוכר כ"שיר הפרטיזנים" וגם שיר ביידיש לקינוח – Spreyz Ichmir (עוד כוס אחת)
הדיסק השני: Performer – מצטרפים להקלטות מהופעות חיות. זה הדיסק היותר מיוחד ומחדש-מלהיב מהשניים. בבית אתם יכולים להצטרף בכפיים או להזמין בן/בת זוג לואלס – Paris Tu M'as Pris Dans Tes Bras, ולשיר איתו לה-לה-לה-לה-לה. אפשר גם טנגו: Lamour Cest Pour Rien. להתאהב מחדש.  
מקהלת ילדים מצטרפת ל – Les Filles De Mon Pays. יש כאן הרבה רגעים שמחזירים להופעות הסוחפות בהיכל התרבות. ערבית? תלחצו 6 בשלט – Sidi H'bibi. מי שלא היה בשמחה של מסיאס – זה הקטע. בסיום הדיסק הזה – קטע נדיר המושר בעברית – "כל נדרי". זה דיסק מלהיב שבשבילו כדאי להגיע לאוסף.
סוד הקסם? שירת נשמה, לעיתים תפילה מסולסלת, פריטה יפהפיה בגיטרה אקוסטית שיש בה דיאלקט אוריינטלי, לב עורג, שירת רגש, החיבור בין ואלסים טנגואים, קצבי ים-תיכון, מוסיקה ערבית לפלמנקו. תגידו: נוסטלגיה מלבבת. תגידו: אנריקו מיושן, מלך הג'סטות, תגידו אנריקו עדיין נוגע אפילו מגיע. תגידו – אחד האוספים האטרקטיביים שלו. הכל נכון.

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

5 תגובות

  1. מחפש קישור לשיר שלו שבו הוא מצטט את הפסוק "ימלוך". כמדומני מאלבום בסוך שנות ה80'

  2. הופעה מהממת של זמר ענק שבגיל 80 עומד שעה וחצי ושר בקולו המיוחד והצלול רק בריאות ואושר מהנכדים

  3. אנריקו מאסייס מייצג את השירה הקלסית הצפון אפריקאית בהשפעה הספרדית ובשפה הצרפתית.גדול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות