shalom1729-b.jpg

ואיפה שלום חנוך?

20 הזמרים הטובים ביותר

0/5

מי הם עשרים הזמרים הישראלים הטובים ביותר בכל הזמנים? או שמא יש לשאול – מי הזמרים הטובים ביותר בכל הזמנים בישראל? בסוף השבוע פרסם מוסף 7 לילות של ידיעות אחרונות משאל-פרויקט על הזמרים והזמרות "הכי טובים" במוסיקה המקומית. מה קרה? מה יום מיומיים? איזה חג או מועד? אין לי מושג. אז משאל. עוד משאל. פרויקט. שיהיה פרויקט. ושנדע שזמר זה לא רק קול.
לאריק איינשטיין נודע באופן צפוי, כי זה הוא שממשיך להיות "הכי טוב". זוהר ארגוב שני, למען האיזון. שלמה ארצי שלישי. עד כאן הכל בסדר. אין חדש תחת השמש. איך בדיוק מייצרים כזה משאל? מהם הקריטריונים המדוייקים? מה משקללים? האם זו סתם בחירה אקראית?
האם הזמר הנבחר/מועמד חייב לשיר שירים בעברית ובישראל? למשל: מייק ברנט תופס ברשימה הזו את המקום השישי. זה יפה. אבל תקנו אותי: מייק ברנט היה זמר ישראלי ששר בעברית? ברנט היה זמר צרפתי במובהק וכל להיטיו הגיעו מצרפת. אז מה הוא עושה כאן? רק מפני שהוא נולד בחיפה?
לא הייתי נכנס לרשימה הזו אלמלא עובדה מקוממת-זועקת אחת: שלום חנוך אינו נמנה על רשימת העשרים. יוצר, זמר, המקורי ביותר במהפכת הפופ והרוק המקומיים – איננו כאן? הפכתי והפכתי ברשימה. חיפשתי ופשפשתי – וכלום. מילא שאתי אנקרי אחת הזמרות האהובות והחשובות – איננה כאן. ואני כבר לא מדבר על ברי סחרוף, פורטיס, אהוד בנאי, אביב גפן. וכן – גם שלמה בר, שתרומתו לא פחותה מזו של זוהר ארגוב. ומה עם עוזי חיטמן ומאיר אריאל? מתי כספי ושלמה גרוניך. ולא נקפח את הזמרות הגדולות:  ריקי גל, נורית גלרון. אחינועם ניני.
אבל שלום חנוך!? איפה שלום? האם לא עמד בתקנון המשאל? האם הוא נופל מג'ו עמר? האם זמר חסר נשמה הוא? האם לעורכי המשאל יש משהו נגדו? האם זו טעות דפוס? לתבוע את עלבונו של שלום? אנחנו הרי יודעים מה משקלם של המשאלים-פרויקטים האלה. חבל על זמני, חבל על זמנכם. לא שווה אפילו לתבוע. ושלום כנראה יחייך וימשיך את סדר יומו.

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

15 תגובות

 1. הטובים והחשובים ביותר, לא לפי הסדר. שלום חנוך, אריק איינשטיין, יהודה פוליקר, יהודית רביץ, אהוד בנאי, מאיר אריאל, חווה אלברשטיין, אהוד בנאי, עידן רייכל, ברי סחרוף.

  1. הראשון ג׳ון בון ג׳ובי
   השני פרדי מרקורי
   השלישי פול מקרטני
   רביעי אריק מרטין
   חמישי ארט גרפונקל
   שישי פול סיימון
   שביעי ג׳ון לנון
   שמיני אלטון ג׳ון
   תשיעי אקסל רוז
   עשירי ברייאן מיי

 2. יוסי-מסכים עם כל מילה על שלום חנוך אני בשוק עדיין בשבילי הוא מספר 1!! בכלל הבחירות שם היו מוזרות תודה-אור.

 3. איפה אחינועם ניני ודני ליטני שני זמרים ענקיםומה עושה ברשימה יוסי בנאי שהוא פרפורמר ענק אבל לא זמר גדול כנל גם אריק לביא…

 4. עוד תגובות מהפייס:

  אדם בן עזרא, Shlomi Bar David and 4 others like this..

  Shimi Benlulu שלום חנוך! אחד מהזמרים האהובים עלי שגדלתי על יצירותיו וחלמתי את צליליו ואני מעריך ביותר עד היום את רוב פועלו. שלום חנוך הוא הוא אחד המשפיעים ביותר על תרבות המוסיקה בכלל ומוסיקת הרוק בפרט בישראל במשך יותר מארבע עשורים. מי שלא השכיל ויודע להזכיר את שמו בכתבה או סקר משול לטיפש שאינו יודע את משמעות המילה זמר מוביל, משפיע ומעצב במוסיקה הישראלית!!!
  13 hours ago · Like · 2.

  Tomer On Uzan Amir should be @ the best five.
  12 hours ago via mobile · Like.

  Rafi Toren צודק יוסי. איש איש וטעמו, שמטוב לוי הוא בעיני מעצב סגנוני בנוף המקומי אבל כל רשימת מוסיקה מקומית בלי שלום חנוך, מתי כספי, אביב גפן ויהודית רביץ לפחות היא לא רלוונטית ומעידה יותר מכל על אי הרלוונטיות של כותביה. עורכי רשת ג לדורותיהם- בושה.

 5. זה פשוט מאוד: אליך הגיע המשאל הזה? אליי הוא הגיע? למישהו מהחברים שלך או שלי הוא הגיע? כנראה לא. למי הוא כן הגיע? מן הסתם לפלח מאוד קטן באוכלוסיה, שאפשר להגיד עליו הרבה דברים, אבל מייצג הוא לא.
  כנראה שזו עונת המלפפונים של העיתונים. אני לא יודעת אם זה יותר מעציב או יותר מגוחך. בכל מקרה, זה רק שב ומוכיח שעיתונים לא אוהבים שמבלבלים אותם עם עובדות. הם מעדיפים להמציא אותן בעצמם.

 6. מי קבע את כל החרטה הזה היום רוב המדינה אם תשאל אותם יגידו לך שזוהר ואייל לא רואים את אריק ועד היום יגידו לכם שזוהר נחשב למלך
  זוהר עשה הרבה יותר מי אריק הזה

  1. זוהר ארגוב זמר ענק. אריק איינשטיין פשוט אינטיליגנטי יותר ולכן השירים והביצועים שלו נצחיים. כמו החיפושיות. תמיד, גם בעוד מאה שנים חאהבו אותם.

 7. איך זוהר ארגוב לא מקום ראשון? הוא עשה הרבה יותר בישביל המוזיקה ויש לו את הקלאסיקות הכי גדול כמו הפרח בגני שנבחר למקום הראשון ועם לא זוהר לא היה היום מוזיקה מזרחית הוא פרץ את הדרך בניגוד לאריק שלו פרץ שום דרך ולא עשה כלום

 8. ואני תוהה למה אבי טולדנו לא ברשימה. אחד היוצרים ובין הזמרים הטובים שלנו

 9. שלום חנוך! אחד מהזמרים האהובים עלי שגדלתי על יצירותיו וחלמתי את צליליו ואני מעריך ביותר עד היום את רוב פועלו. שלום חנוך הוא הוא אחד המשפיעים ביותר על תרבות המוסיקה בכלל ומוסיקת הרוק בפרט בישראל במשך יותר מארבע עשורים. מי שלא השכיל ויודע להזכיר את שמו בכתבה או סקר משול לטיפש שאינו יודע את משמעות המילה זמר מוביל, משפיע ומעצב במוסיקה הישראלית!!!

 10. יש משהו בדברייך, יפת… אבל אז איך בדיוק שלמה ארצי נכנס לרשימה המכובדת הזו? כי במקרה שלו, במפורש, משקל יצירתו עולה על משקל שירתו, והוא עוד במקום שלישי (??).
  אם שלומה ארצי ברשימה, אזי אהוד בנאי, שלום חנוך וברי סחרוף אמורים להיות שם ועוד איך.

 11. ואני שואלת האם אהוד בנאי היה שם? אם לא אז כנראה שאם זה זמר יוצר שמשקל יצירתו עולה על משקל שירתו מבחינתם לא נחשב זמר…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות