פסטיבל ג'אז תל-אביב 2011

שלישיית ג'ורג' קוליגאן (ארה"ב)

סינמטק ת"א
4.5/5

טריו פסנתר-בס-תופים פותח את "ג'אז תל-אביב" 2011 עם גרסה ג'אז פאנקיית ל – Come Together של הביטלס – שם האלבום שיצא ב-2009. ג'ורג' קוליגאן עובר בהמשך מהקלידים החשמליים לפסנתר האקוסטי כדי הציג את המרחב המוסיקלי שלו. אנני קורא בתוכניה נתון מדהים, שקוליגאן הקליט 22 אלבומים תחת שמו פרט להיותו "סיידמן" בהרבה הקלטות וקונצרטים.
הגרסה ל – Come Together הייתה מדי פאנקיית לטעמי, אבל בהמשך הגיע דברים טובים יותר. קוליגאן עובר מההחשמלי לאקוסטי כדי לנגן קטע משלו שנקרא "פראג" ובהמשך קטע מרגש – Water Babies של ויין שורטר כדי להרחיב את הקשת הרב-מוסיקלית – פאנקי, בלוזי, ביבופ, פיוז'ן. מעבר לכך – קוליגאן מנהיג טריו עם הרבה התלהבות ואנרגיה, עם עזרה מופלאה מהקונטרבסיסט בוריס קוזולוב והמתופף דונאלדס אדוארדס, שיודעים לעבור ממגינה דינמית וקצבית ללירית ושקטה.
קוליגאן הוא ללא ספק אחד הפסנתרנים המוכשרים שהופיעו כאן בכל מסגרת, נדמה לא מוערך כראוי על יכולותיו. לא רק פסנתרן מיומן (טכנית) אלא מוסיקאי בעל מעוף ורב גוניות,. שיודע להפיק מהפורמט פסנתר-בס-תופים מטעמים באוריינטציה של מפגשים של אינטרקציה בין ג'אז מסורתי ועכשווי, ובעיקר החותם שלו כפסנתרן חדשני המוביל טריו מאוד מהודק שעושה ג'אז אותנטי להפליא.

ג'ורג' קוליגאן Jeorge Colligan – פסנתר
בוריס קוזולוב – Boris Kozlov – קונטרבס
דונאלדס אדוארדס – Donalds Edwards – תופים.

שלישיית קוליגאן בפסטיבל ג'אז תל-אביב

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות